“Shoku im ka gjithë jetën që fle në aneks”, Psikologu: E ka gruan dominante…

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Psikologu Edmond Dragoti ishte i ftuar mëngjesin e kësaj të premteje në “Good Morning Albanians”, për të folur rreth një studimi i cili thoshte se çiftet që flenë të ndarë janë më të lumtur dhe krijojnë një marrëdhënie të re bashkë.

Ai tha se në kulturën shqiptare nuk praktikohet shumë fjetja e ndarë, por sipas tij një miku i tij ka gjithë jetën që  fle i ndarë nga gruaja, ai tha se miku, i cili fle në aneks, ndihet shumë mirë duke qenë se kur flenë ndarë “i shpëton” dominancës së gruas.

“Ne nuk e kemi në praktik të shpesht këtë fjetjen të ndarë, ndërkohë shoku im e shkoi gjithë jetën në aneks, sepse guran e kishte dominante. Varet edhe nga marrëdhëniet që krijohen në familje. Ajo përcaktonte se kur duhet të flinte dhe kur nuk duhet të flinte ky në dhomin e gjumit. Ai filloi të ndihej i kënaqur kur flinin të ndarë, se kështu i shpëtonte dominancës së gruas”-tha psikologu Edmond Dragoti.

- Advertisement -

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Nisin hetimet për aksidentin tragjik në Itali, mes viktimave dhe të sapolindur

Italia është tronditur mbrëmjen e djeshme nga një aksident tragjik që ndodhi në Mestre të Venecias, ku një autobus ra nga mbikalimi i Vempës...

Balla parlajmëron një tjetër aksion: Kemi të dhëna nga Europol, policë të përfshirë

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, paralajmëroi një tjetër aksion kundër krimit të organizuar në Shqipëri, ku në bazë të informacioneve të ardhura nga jashtë...

Serbia liron Radoiçiçin, i ndalohet të shkojë në Kosovë

Milan Radoiçiç, i cili pranoi se ishte kreu i grupit terrorist që sulmoi policinë e Kosovës në veri ku për pasojë mbeti i vrarë...

TË FUNDIT

Nisin hetimet për aksidentin tragjik në Itali, mes viktimave dhe të sapolindur

Italia është tronditur mbrëmjen e djeshme nga një aksident tragjik që ndodhi në Mestre të Venecias, ku një autobus ra nga mbikalimi i Vempës...

Balla parlajmëron një tjetër aksion: Kemi të dhëna nga Europol, policë të përfshirë

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, paralajmëroi një tjetër aksion kundër krimit të organizuar në Shqipëri, ku në bazë të informacioneve të ardhura nga jashtë...

Serbia liron Radoiçiçin, i ndalohet të shkojë në Kosovë

Milan Radoiçiç, i cili pranoi se ishte kreu i grupit terrorist që sulmoi policinë e Kosovës në veri ku për pasojë mbeti i vrarë...

Partia Socialiste dorëzon në Kuvend rezolutën që dënon sulmin në veri të Kosovës

Partia Socialiste dorëzon në Kuvend rezolutën që dënon sulmin në veri të Kosovës. “Kërkesë për mocion dhe miratim Projekt-Rezolutë “Për dënimin e sulmit të armatosur...

Arrestimi i Radoiçiç/ DASH: Sulmi i planifikuar, autorët të dalin para drejtësisë

Departamenti amerikan i Shtetit thotë se sulmi i 24 shtatorit në Banjskë të Zveçanit ishte i koordinuar dhe i planifikuar mirë. Zëvendëszëdhënësi i Departamentit amerikan...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×