Shpërblimi 220 mijë euro nga Rama dhe akuzat për vëllain, rrëfehet Alibeaj

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Enkelejd Alibeaj tha për Euronews Albania se akuzat e bëra në drejtim të vëllait të tij nga ish-kryeministri Sali Berisha, janë akuza që janë bërë nga Saimir Tahiri dhe Edi Rama në vitin 2016, kohë kur sipas tij Alibeaj ishte në një pozicion që shpesh i duhej të bënte edhe denoncime të cilat mund të preknin disa interesa.

Ai shtoi se nëse në ato vite edhe Berisha bënte të njëjta denoncime, sot përdor akuzat e kundërshtarëve politik ndaj tij, për shkak se siç shprehet Alibeaj “i mugon fantazia për të shpikur”.

“Këto akuza u fabrikuan në fillim në vitin 2016 nga Saimir Tahiri së bashku me drejtorin e policisë Haki Çako. Të cilët nëse e mbani mend, për mua nuk ishte çudi që Partia Socialsite, Rilindja, të mund të fabrikonte të tilla akuza.

- Advertisement -

Unë në atë kohë kam qenë drejtori i Departamentit të Rendit dhe Sigurisë në Partinë Demokratike dhe më binte “barra” që të bëja dhe denoncime, denoncime që i ka bërë edhe zoti Berisha.

Çudia më e madhe është se sot merren akuzat e nxjerra nga goja e Saimir Tahirit dhe e Ramës dhe të përdoren nga ana e Sali Berishës, i mjerë në mungesën e fantazisë për të shpikur. Nuk i kisha imagjinuar se Beisha do merrte për bazë akuzat ndaj tim vëllai të bëra nga një burgaxhi”,-tha Enkelejd Alibeaj.

Ish-kreu i komanduar i PD, foli gjithashtu edhe për akuzat e Berishës, se ky i fundit ka marrë 220 mijë euro nga Rama.

“Mirë është të sqarohet, të më thotë ai rastet se kur ka ndodhur kjo. Unë jam kundër Edi Ramës në të gjitha pikat. Jam kundër filozofisë së Ramës, Berishës dhe Metës”,-tha Enkelejd Alibeaj.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreu i Republikanëve serbë: Ja pse është përfshirë nipi i Millosheviçit në politikë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se përfshirja në politikë e nipit të Sllobodan...

Politikani serb: Vuçiç po përgatitet për konflikt të armatosur në Kosovë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatitet për...

“Më keq se me Millosheviçin”/Politikani serb: Vuçiç pret urdhrin nga Putin për luftë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po pret urdhrin...

TË FUNDIT

Kreu i Republikanëve serbë: Ja pse është përfshirë nipi i Millosheviçit në politikë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se përfshirja në politikë e nipit të Sllobodan...

Politikani serb: Vuçiç po përgatitet për konflikt të armatosur në Kosovë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatitet për...

“Më keq se me Millosheviçin”/Politikani serb: Vuçiç pret urdhrin nga Putin për luftë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po pret urdhrin...

Paralajmërimi i politikanit serb: Vuçiç po përgatit një sulm tjetër si në Banjskë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatit një...

“Radoiçiç i lirë”, Sanduloviç: E pabesueshme që SHBA e BE heshtin përballë Vuçiç

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” më gazetarin Franko Egro se është e pabesueshme që Shtetet e...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×