Shpërthen gazsjellësi në Rumani, 4 të vdekur dhe 5 të plagosur

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Segmenti i një gazsjellësi që kalon në një autostradë të Rumanisë shpërtheu të enjten duke vrarë 4 persona dhe plagosur 5 të tjerë.

Ngjarja ndodhi rreth orës 1 të mëngjesit, në afërsi të qytetit lindor Kalimanesti, bënë të ditur shërbimet e emergjencës.

Sipas tyre, ai u shkaktua nga krisja e tubacioneve dhe rënia në kontakt me shkëndijat elektrike të krijuara nga punimet për rikonstruksionin e autostradës.

- Advertisement -

Ndërsa sipas mediave lokale, punëtorët e goditën gazsjellësin me një mjet gërmues, duke shkaktuar kështu shpërthimin.

Autoritetet izoluan zonën deri në 500 metra nga vendi i shpërthimit, teksa zjarrfikësit punuan për të vënë nën kontroll flakët.

Katër personat u gjetën të vdekur në vendngjarje, ndërsa pesë të plagosurit u transferuan në një spital në qytetin më të afërt, Adjud.

Muajin e kaluar, disa dhjetëra persona mbetën të lënduar si pasojë e shpërthimit të një depozite gazi në një pikë karburanti, në qytetin Çrevedia, pranë kryeqytetit Bukuresht.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Në Kosovë paguhesh më mirë në ndërtim sesa unë si gazetar”-Kafexhiu: Por pse ikin

Gazetari Muharrem Kafexhiu tha për “Good Morning Albanians” se në Kosovë, më shumë paguhesh si punëtor ndërtimi se sa si gazetar. Megjithatë ai thase pavarësisht...

Studimi: 150 mijë qytetarë mund të largohen nga Kosova në 2024

Kryetari i Aleancës Kosovare të Bizneseve (AKB) Agim Shahini, pak ditë më parë tha se në bazë të një hulumtimi nga Instituti “Riinvest” pritet...

Shefi i OKB-së paralajmëron për “katastrofë humanitare” në Gazë

Edhe të enjten, Izraeli vijoi sulmet ndaj militantëve të Hamasit në qytetet më të mëdha të Rripit të Gazës, duke shkaktuar vdekjen e 350...

TË FUNDIT

“Në Kosovë paguhesh më mirë në ndërtim sesa unë si gazetar”-Kafexhiu: Por pse ikin

Gazetari Muharrem Kafexhiu tha për “Good Morning Albanians” se në Kosovë, më shumë paguhesh si punëtor ndërtimi se sa si gazetar. Megjithatë ai thase pavarësisht...

Studimi: 150 mijë qytetarë mund të largohen nga Kosova në 2024

Kryetari i Aleancës Kosovare të Bizneseve (AKB) Agim Shahini, pak ditë më parë tha se në bazë të një hulumtimi nga Instituti “Riinvest” pritet...

Shefi i OKB-së paralajmëron për “katastrofë humanitare” në Gazë

Edhe të enjten, Izraeli vijoi sulmet ndaj militantëve të Hamasit në qytetet më të mëdha të Rripit të Gazës, duke shkaktuar vdekjen e 350...

Scholz bën thirrje për solidaritet me hebrenjtë, në nisje të festës së tyre

Kancelari gjerman, Olaf Scholz ka bërë thirrje të enjten për solidaritet me hebrenjtë në Gjermani, teksa  ka ndezur qiriun e parë në nisje të...

8 dhjetori, Dita Kombëtare e Rinisë

Sot shënohet Dita Kombëtare e Rinisë. Më 8 dhjetor 1990, një grup studentësh e pedagogësh të Universiteteve të Tiranës, u bënë iniciatorë e protagonistë...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×