English

Shqipëria dhuron spektakël! Kuqezinjtë mposhtin 3-1 Azerbajxhanin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shqipëria ka shkëqyer në sfidën e sotme kundër Azerbajxhanit, duke fituar me rezulatin 3 me 1.

- Advertisement -

Kuqezinjtë nisën ndeshjen mjaft mirë, duke u shfaqur në zonën kundërshtare që në fillim. Sfida u zhbllokua në minutën e 12-të, ku Nedim Bajrami shënoi golin e parë.

Ishte Manaj ai që shënoi në minutin e 81, ndërsa Laçi  në minutin e 88.

Golin e vetëm për Azerbajxhanin e realizoi Gurbanli në minutën e 90-të.

Kjo ishte miqësorja e fundit para Europianit, aty ku Shqipëria do të jetë në grup me Spanjën, Italinë dhe Kroacinë.

Shqipëria: Strakosha: Mitaj, Ajeti, Gjimshiti, Hysaj, Asllani, Ramadani, Bajrami, Asani, Broja, Seferi.

Azerbajxhani: Mahammadal: Mammadov, Huseynov, Mustafazade, Jafarguliyev: Makhmudov, Diniyev, Isaev: Sheydaev, Bayramov, Emreli.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?