English

‘Shqiptarët nuk janë dembelë, s’funksionon sistemi’, debat mes Tabakut dhe Luarasit 

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputetja Jorida Tabaku dhe pedagogia Iris Luarasi debatuan lidhur me arsyet që i shtyjnë shqiptarët të largohen nga vendi.

- Advertisement -

Sipas Tabakut, largimi masiv nuk lidhet me dembelizmin e shqiptarëve, por me faktin që këtu nuk funksionin sistemi ekonomik.

“Nuk e pranoj dot konceptin e dembelizmit të shqiptarëve. Është një gjë që nuk funksionon këtu Nuk besoj se ka njerëz që preferojnë të rrinë dhe të robtohen të afërmit që kanë jashtë për t’i mbajtur”, tha Tabaku.

“Po por ndërkohë janë po të njëjtit shqiptarë që jashtë performojnë në mënyrë të shkëlqyer”, u përgjigj Luarasi.

Pjesë nga debati

Jorida Tabaku: Po se nuk janë mundësit këtu pra, se është tregu i lirë.

Iris Luarasi: Ka edhe një model në Shqipëri që bëhen të pasur shpejt.

Jorida Tabaku: Ky lloj modeli nuk është modeli normal i jetës.

Iris Luarasi: Po ti shikon komshiun që është miliarder dhe thua pse të punoj për 300 mijë lekë, mjafton të ha bukë, po rri në shtëpi.

Jorida Tabaku: Po pra, sistemi është problemi.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?