“Shqiptarët, trafikantë droge”- Pedagogia zbulon çfarë i tha gjyqtari në Francë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pedagogia Lorenca Bejko, e cila punon si asistent profesore në një univeristet në Paris, ishte e ftuar këtë të shtunë në emisionin Rin Talk në Euronews Albania, ku rrëfeu rrugëtimin e saj jashtë shtetit, nga studimet deri te punësimi.

Bejko tha se i bën shumë habi preceptimi i keq që të huajt kanë për shqiptarët, duke i konsideruar vetëm si persona që merren me trafikun ndërkombëtar të drogës.

Ajo shtoi se ka me qindra shqiptarë që na bëjnë krenar në çdo vend të botës.

- Advertisement -

“Kur kam qenë në studimet e mia në master doja të bëja një stazh të cilin e kryeva në gjykatën e Grenobles, qytetin ku jetoja.

Aty kisha mundësi të takohesha me një prokuror dhe gjyqtar gjatë orëve studimore, i thashë që dëshiroj të bëj një stazh në gjykatën tuaj. U habit dhe më tha: “Po si ka mundësi se shqiptarët janë të njohur vetëm për trafik ndërkombëtar droge” dhe problematika të cilat i kemi kaq shumë të dëgjuara sa na vjen keq që trajtohemi kështu. I thashë që im atë ka kontribuar në polici dhe ime më ka qenë mësuese dhe pse unë duhet të mendoj ashtu. Jam e bindur që kemi  shqiptar që na bëjnë krenar në të gjithë botën”, tha Bejko.

 

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Tensionet në Veri, Kodheli: Për faj të politikës, ndërkombëtarët po ndihmojnë

Zv. presidentja e Asamblesë Parlamentare në NATO, Mimi Kodheli tha në një intervistë për Euronews Albania se qetësia dhe mençuria me të cilën përfaqësuesit...

“Reflekton” Kurti! Lë të hapur mundësinë e zgjedhje të reja në Veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë një fjale të mbajtur në forumin e Bratislavës e la të hapur mundësinë për zgjedhje të reja në...

A do të takohesh me presidentin Vuçiç? Kurti përgjigjet nga Bratislava

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti mori pjesë këtë të mërkurë në forumin që u mbajt për Ballkanin Perëndimor në Bratislavë. Gjatë fjalës në panelin përballë...

TË FUNDIT

Tensionet në Veri, Kodheli: Për faj të politikës, ndërkombëtarët po ndihmojnë

Zv. presidentja e Asamblesë Parlamentare në NATO, Mimi Kodheli tha në një intervistë për Euronews Albania se qetësia dhe mençuria me të cilën përfaqësuesit...

“Reflekton” Kurti! Lë të hapur mundësinë e zgjedhje të reja në Veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë një fjale të mbajtur në forumin e Bratislavës e la të hapur mundësinë për zgjedhje të reja në...

A do të takohesh me presidentin Vuçiç? Kurti përgjigjet nga Bratislava

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti mori pjesë këtë të mërkurë në forumin që u mbajt për Ballkanin Perëndimor në Bratislavë. Gjatë fjalës në panelin përballë...

Macron: Kosova mban përgjegjësi për trazirat në Veri

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, tha se autoritetet e Kosovës "mbajnë përgjegjësi për trazirat, të cilat janë rritur ndjeshëm" në veri të Kosovës, që...

EMRAT| Kush janë personat e shpallur në kërkim për atentatin e dështuar në Berat

Euronews Albania ka siguruar emrat e tre personave të cilët u shpallën në kërkim për organizimin dhe pjesëmarrjen në atentatin e dështuar në Berat. Bëhet...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×