English

Shqiptarja nga Stambolli: Abuzime me kanalizimet, nuk priteshin përmbytjet

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shqiptarja në Turqi, Linda Kalemi e ftuar në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, foli në lidhje me problemet që kanë lënë përmbytjet në Turqi.

- Advertisement -

Ajo theksoi se Stambolli është betonizuar dhe se ka pasur abuzime me kanalizimet, e për pasojë përmbytjet shkaktuan një kaos të tillë në vend.

“Situata është më e qetë por dëmet që la janë problematike. Në të gjithë Turqinë, janë tre persona të humbur dhe tre persona të vdekur. Specialistët thonë se shiu i tre muajve ka rënë në një orë e gjysmë, kryesisht në Stamboll, në Ankara dhe në pjesën veriore. Shiu ishte i papritur këtë herë. Stambolli është betonizuar. Shumë kanë abuzuar me kanalizimet. Nuk ka mbetur asnjë pëllëmbë tokë që të thith ujin”- tha ajo.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?