English

Si e prezantoi Aurora burrin gjerman me babanë? Götz iu kujtua Kanuni i Dukagjinit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Götz Dollenberg, bashkëshorti i mjekes së njohur shqiptare Aurora Dollenberg tregoi në emisionin Euronews Albania se kur kishte mësuar për origjinën e saj kishte pasur frikën e Kanunit dhe hakmarrjes.

Ai tha se situata në familje iu bë kritike pasi prindërit e tij kishin kërkuar në Google dhe kishin lexuar për kanunin dhe vrasjet që ndodhin brenda familjeve shqiptare.

Por pastaj e pamë se bëhej fjalë për një zakon që vepronte vetëm në një zonë të Shqipërisë dhe nuk e kishte marrë seriozisht.

- Advertisement -

“Në televizor e kisha parë se ndodhin vrasje brenda familjes shqiptare për Kanunin, që babai vret vajzë nëse lidhet pa lejen e saj me dikë. Pastaj e pamë që bëhej fjalë vetëm për një zonë të Shqipërisë, në veri, ndaj s’e mora seriozisht”, tregoi ai.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×