Si po ndihmon me luftën Miss Ukraina?

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Katerina Bilyk, Miss Ukraina ka hequr kurorën e më të bukurës dhe këto ditë të luftës po ndihmon qytetarët e Kievit.

Për Euronews Albania ajo rrëfen nga Kievi gjendjen e luftës ku ndodhet vendi.

Miss Princess Ukraine 2020 si dhe të Miss Supermodel Globe Ukraine 2022 ka vendosur ta çojë deri në fund misionin për të ndihmuar në luftë.

- Advertisement -

“Po ndihmoj komshinjtë e mi me ushqim, të moshuarit që nuk mund të qëndrojnë më orë të tëra në këmbë për të blerë ushqime”, u shpreh ajo.

Ajo tregon se familjarë të saj dhe miq kanë qëndruar në Kiev, për të mbrojtur vendin e tyre.

“Këtu në Kiev kemi probleme me ushqimin, ilaçet. Halla ime humbi shtëpinë e saj në Çernihiv, si pasojë e sulmeve ruse. Kushëriri im u vra nga ushtria ruse. Ai ishte 22 vjeç. Disa prej miqve të mi janë pjesë e ushtrisë së Ukrainës. Kam shumë frikë për ta”, rrëfen ajo.

26-vjeçarja po shfrytëzon çdo mundësi për t’i ardhur në ndihmë vendit të saj.

“Unë do të filloj të jap mësim online mbi historinë e Ukrainës, gjuhën tonë. Në këtë mënyrë do mund të siguroj disa të ardhura, që të mund t’i dhuroj për bamirësi për qytetarët e Ukrainës”, u shpreh Katerina.

Ditët në izolim, Katerina po i kalon me familjen e saj.

Si po ndihmon luftën Miss Ukraina?
Si po ndihmon luftën Miss Ukraina?

“Ky është vëllai im Andri. është 7 vjeç dhe jemi bashkë gjithë kohës. Shkollat janë të mbyllura. Ai është shumë i stresuar dhe i frikësuar sa herë që dëgjon alarmin se diçka mund të ndodhë. Unë dhe vëllai im urojmë që paqja në Ukrainë të mbizotërojë sa më shpejt”, tha ajo.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreu i Republikanëve serbë: Ja pse është përfshirë nipi i Millosheviçit në politikë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se përfshirja në politikë e nipit të Sllobodan...

Politikani serb: Vuçiç po përgatitet për konflikt të armatosur në Kosovë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatitet për...

“Më keq se me Millosheviçin”/Politikani serb: Vuçiç pret urdhrin nga Putin për luftë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po pret urdhrin...

TË FUNDIT

Kreu i Republikanëve serbë: Ja pse është përfshirë nipi i Millosheviçit në politikë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se përfshirja në politikë e nipit të Sllobodan...

Politikani serb: Vuçiç po përgatitet për konflikt të armatosur në Kosovë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatitet për...

“Më keq se me Millosheviçin”/Politikani serb: Vuçiç pret urdhrin nga Putin për luftë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po pret urdhrin...

Paralajmërimi i politikanit serb: Vuçiç po përgatit një sulm tjetër si në Banjskë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatit një...

“Radoiçiç i lirë”, Sanduloviç: E pabesueshme që SHBA e BE heshtin përballë Vuçiç

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” më gazetarin Franko Egro se është e pabesueshme që Shtetet e...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×