Si u prit rikthimi i Bashës? Berisha: Po përdoret nga Rama

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Nga një takim me të rinj pasditen e së mërkurës, Lulzim Basha duket se nisi rikthimin e tij në Partinë Demokratike 14 muaj pasi dha dorëheqjen nga posti i kryetarit.

Kjo lëvizje e ish-kryedemokratit, shikohet me kënde të ndryshme nga deputetët e Partisë Demokratike.

Për Salianjin, rikthimi i Bashës tashmë është një histori e kaluar dhe e krahason atë me videolojrat elektronike.

- Advertisement -

Një qëndrim disi më pozitiv ndaj Bashës, por me tone kritike ndaj të gjithë deputetëve demokrat për atë se çfarë ka ndodhur në këto 2 vite kishte deputeti Flamur Hoxha.

Ndërkohë dy nga bashkëpunëtorët më të ngushtë të Bashës edhe gjatë përplasjes së tij me Berishën, Jorida Tabaku dhe Gazment Bardhi, këtë të enjte duke hyrë në Parlament, i shmangën komentet për rikthimin e tij të mundshëm.

Rikthimin e Bashës e komentoi edhe Sali Berisha, që duke nënqeshur e cilësoi aktin e ish-kryedemokratit si tregues se vijon të përdoret nga kryeministri Rama.

Rezultati i zgjedhjeve të 14 majit ka prodhuar lëvizje të reja në Partinë Demokratike, ku disa deputetë janë shprehur për bashkim, të tjerë flasin për ndryshim total të lidershipit të partisë në të dyja grupimet, e disa të tjerë janë pro rikthimit të Lulzim Bashës.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Harrojnë fasulet dhe hekurin në prizë se merren me Tik Tok”- flet zjarrfikësi Cara

Arben Cara, drejtori i trajnimit dhe logjistikës në DPMZSH tha në “Good Morning Albanians” se njerëzit janë bërë shumë të përqendruar te rrjetet sociale...

Zjarri në azilin në Fier, gazetari: Vetëm 2 apo 3 familjarë erdhën për të moshuarit

Korrespodenti i Euronews në Fier, Mariglen Bita, është shprehur se vetëm 2-3 të moshuarve u erdhën familjarët për rënies së zjarrit në azil. Komentet Bita...

Nepali regjistron martesën e parë të të njëjtit seks/ Aktivistët: Ditë historike

Është rregjistruar në Nepal martesa e parë të të njëjtit seks, pas një beteje të gjatë ligjore nga çifti dhe aktivistët. Autoritetet në rrethin...

TË FUNDIT

“Harrojnë fasulet dhe hekurin në prizë se merren me Tik Tok”- flet zjarrfikësi Cara

Arben Cara, drejtori i trajnimit dhe logjistikës në DPMZSH tha në “Good Morning Albanians” se njerëzit janë bërë shumë të përqendruar te rrjetet sociale...

Zjarri në azilin në Fier, gazetari: Vetëm 2 apo 3 familjarë erdhën për të moshuarit

Korrespodenti i Euronews në Fier, Mariglen Bita, është shprehur se vetëm 2-3 të moshuarve u erdhën familjarët për rënies së zjarrit në azil. Komentet Bita...

Nepali regjistron martesën e parë të të njëjtit seks/ Aktivistët: Ditë historike

Është rregjistruar në Nepal martesa e parë të të njëjtit seks, pas një beteje të gjatë ligjore nga çifti dhe aktivistët. Autoritetet në rrethin...

Pranimi i padisë për diskriminim të gjuhës shqipe, mjeku: Google na ka kërkuar takim

Mjeku nga Prishtina, Neshad Asllani, që ka qenë edhe një prej iniciatorëve në paditjen e Google për diskriminim të gjuhës shqipe, ka folur mbi...

RMV hoqi ndalimin për avionët rusë, ministri Lavrov mbërrin në Shkup

Ministri i Jashtëm e Rusisë, Sergej Lavrov, ka mbërritur në Maqedoninë e Veriut mbrëmjen e djeshme. Lajmin e ka bërë të ditur Ministria e Jashtme...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×