English

Sot finalja për Euro2024, “Çunat e Londrës” me charter e këngë zbarkojnë në Moldavi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ditën e sotme në Moldavi do të zhvillohet ndeshja e Kombëtares shqiptare për eleminatoret e “Euro 2024”.

- Advertisement -

Kjo ka bërë që shumë sportdashës dhe tifozë kuqezi të shkojnë në Moldavi për të përkrahur Kombëtaren tonë në sfidën kundër vendasve.

Në disa pamje të transmetuara nga Euroneës, duken disa shqiptarë që ndodhen në një avion, të cilët besohet se janë nisur nga Britania e Madhe për të mbështetur Shqipërinë.

Në video duket se ata festojnë me këngë patriotike (përkatësisht me këngën mora fjalë).

Kujtojmë se Shqipëria aktualisht mban vendin e parë në grupin E dhe i duhet vetëm një pik për të arritur kualifikimin në “Euro 2024”.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?