English

SPAK operacion në bashkëpunim me partnerët ndërkombëtarë, goditet grupi kriminal

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Burime për Euronews Albania bëjnë me dije SPAK në bashkëpunim me partnerët ndërkombëtar dhe Policinë e Shtetit kanë goditur një grup kriminal të trafikimit të qenieve njerëzore.

- Advertisement -

Sipas informacioneve paraprake, në total janë kryer 51 kontrolle banesash, janë lëshuar 30 masa të “Arrestit me burg”, 20 prej të cilave janë ekzekutuar, ndërkohë që 6 persona të tjerë janë lënë në “Arrest shtëipe”.

Operacioni për arrestimin e të dyshuarve për trafik klandestinësh, ka sjellë në vendin tonë edhe hetues nga Spanja, Italia, Kosova dhe SHBA-ja.

Kalimi i kufirit bëhej me pasaporta flase, në rrugë tokësore por edhe duke përdorur aeroportet dhe linjat ajrore.

Aksioni është në vijim e sipër, Euronews Albania do ju informojë në vijim për detaje të mëtejshme.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?