“SPAK të hetojë Kryemadhin”, Rama thirrje drejtësisë: Kjo është punë peshkaqenësh

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Zbardhjen e dyshimet se ish-kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi është paguar nga biznesmenë rus të naftës, kryeministri Rama e cilësoi si emergjencë kombëtare.

Gjatë konferencës për shtyp me përfaqësuesin e Bankës Botërore në Shqipëri, Emanuel Salinas, Rama kërkoi nga organet e drejtësisë të nisin menjëherë hetimet, duke ironizuar edhe hetimet e bëra nga SPAK më herët.

“Kjo përzierje me konto dhe me ofshore dhe me lidhje kanalesh që çojnë para në drejtim të parive që këtu duan të sjellin lirinë është një problem shumë i madh të cilin drejtësia duhet ta trajtojë me urgjencë. Me rëndësi janë edhe arkat me peshk, edhe ato nuk duhet marrë dhe duhen dënuar, por kjo nuk është më punë peshqish, por peshkaqenësh që kanë hyrë në territorin e vendimmarrjes”,-tha kryeministri Rama.

- Advertisement -

Kërkesë të cilën e përforcoi edhe deputeti Petro Koçi nga Selia e Partisë Socialiste

“Drejtësia e re duhet të japë përgjigje të shpejtë dhe propocionale këtij shqetësimi publik, sepse kjo është një çështje urgjence për sigurinë tonë kombëtare. Drejtësia duhet të adresojë menjëherë implikimin e një deputeteje, të një vendi anëtarë të NATO-s në financimet ruse. Drejtësia nuk duhet të humbasë kohë teksa të dhënat e mediave ngrenë dyshime të forta se oligarkët rusë kanë shtrirë duart në vendimmarrjet publike”, -tha Petro Koçi.

Deputetja e Partisë së Lirisë dyshohet se është financuar nga kompani ofshore të lidhura me biznesmenë rusë të naftës, akuza të cilat vet ajo i ka mohuar.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Në moshën 100-vjeçare/Ndërron jetë ish-sekretari amerikan i Shtetit, Henry Kissinger

Ish-sekretari amerikan i shtetit, Henry Kissinger, ka ndërruar jetë në moshën 100-vjeçare. Sipas mediave të huaja, ai ndërroi jetë në shtëpinë e tij në Connecticut...

Arrihet marrëveshja, Hamasi pranon zgjatjen e armëpushimit në Gaza

Vetëm pak minuta para përfundimit të armëpushimit, Hamasi ka rënë dakord ta zgjasë atë, pak çaste pas një deklarate ku edhe Izraeli ishte dakord...

Vrasja në Prishtinë/ Pacolli: Lajm i tmerrshëm tragjedia në familjen e Naim Murselit

Kryetari i Aleanca Kosova e Re, Behxhet Pacolli, ka reaguar pas në lidhje me rastin e plaçkitjes në Prishtinë, ku mbeti e vrarë një...

TË FUNDIT

Në moshën 100-vjeçare/Ndërron jetë ish-sekretari amerikan i Shtetit, Henry Kissinger

Ish-sekretari amerikan i shtetit, Henry Kissinger, ka ndërruar jetë në moshën 100-vjeçare. Sipas mediave të huaja, ai ndërroi jetë në shtëpinë e tij në Connecticut...

Arrihet marrëveshja, Hamasi pranon zgjatjen e armëpushimit në Gaza

Vetëm pak minuta para përfundimit të armëpushimit, Hamasi ka rënë dakord ta zgjasë atë, pak çaste pas një deklarate ku edhe Izraeli ishte dakord...

Vrasja në Prishtinë/ Pacolli: Lajm i tmerrshëm tragjedia në familjen e Naim Murselit

Kryetari i Aleanca Kosova e Re, Behxhet Pacolli, ka reaguar pas në lidhje me rastin e plaçkitjes në Prishtinë, ku mbeti e vrarë një...

Tronditet Kosova! Dy vrasje brenda natës në Prishtinë, detaje

Mbrëmjen e të mërkurës Kosova është tronditur nga ngjarjet kriminale. Pas vrasjes së Liridona Murseli, gruas së Naim Murselit, këshilltarit t ish-presidentit Behgjet Paçolli,...

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×