English

 “SPAK të hetojë”- Manja: Berisha tha vetë se do merrte snajperin të vriste Ramën

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja, mbajti këtë të hënë një konferencë për mediat, ku deklaroi se maxhoranca do të dorëzojë në SPAK kallëzimin penal për vrasjet e ndodhura gjatë protestës së 21 janarit.

- Advertisement -

Manja tha se kallëzimi nuk është dorëzuar më parapra pasi PS nuk kishte besim te drejtësia e kaluar.

Ai shtoi se ish-kryeministri Sali Berisha do të duhej të merrej i pandehur vetëm nga deklaratata që ka thënë se do të qëllonte vetë me snajper Edi Ramën nëse do të ishte përsëri në të njëjtat kushte.

“Ne ende besojmë se SPAK-u që ka ngjallur besimin te drejtësia, ta marrë ta hetojë këtë çështje dhe kushdo që ka qenë i përfshirë të përgjigjet përpara drejtësisë.

Sali Berisha madje deklaron se përsëri po të isha në të njëjtat kushte “do kisha marrë snajperin dhe do kisha vrarë vetë ish-kryetarin e opozitës në atë kohë Edi Ramën”. Unë nuk e di se si mundet qoftë edhe për këtë deklaratë, prokuroria e deri djeshme do të duhet ta kishte marrë në përgjegjësi penale ish-kryeministrin Sali berisha. Nuk e ka bërë dhe ne nuk kemi shpresuar deri dje të drejtësia që kishim. Por SPAK-u tani ka sprovëm për të treguar që është në lartësinë e detyrës që i ka ngarkuar ligji dhe të hetojë këdo pavarësisht nga pozita që ka patur apo ka në hirearkinë e shtetit shqiptar. Ne sot do ta dorëzojmë kallëzimin në SPAK”, tha Manja.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?