English

Stomatologia: Dhëmbët duhen larë për jo më pak se 2 minuta

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Stomatologia Alba Myrto thotë se dhëmbët duhen larë për jo më pak se 2 minuta.

- Advertisement -

Në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, Myrto u shpreh  se kujdesi për higjienën orale ka ardhur duke u shtuar.

“Përgjithësisht, mendoj se kultura  jonë për kujdesin për gojë, ka ardhur duke u shtuar gjithmonë e më tepër.  Gjithmonë po ndërgjegjësohen pacientët që të jenë më të kujdesshëm për higjienën orale.

Është një pjesë që duhet të jetë rutinore, duhet të jetë në një kohë të caktuar dhe duhet të zgjasë patjetër dy minuta. Atëherë mund të themi që janë larë dhëmbët  si duhet”, theksoi ajo.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×