English

Stomatologu: E dallojmë kur pacienti pi drogë, heroina i shkatërron dhëmbët

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Stomatologu Besnik Sadikaj tha në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se e dallojnë kur një pacient pi drogë pasi heroina i shkatërron dhëmbët.

- Advertisement -

Ai sqaroi se konsumatorët e drogës kanë një prishje të dhëmbëve në atë gradë sa nuk i ndjejnë më dhe i vetmi moment kur paraqiten te stomatologu është kur nuk konsumojnë dot më ushqim.

“Drogë, duhan, alkool, të gjitha dallohen. Fillon një dëmtim shumë i madh i dhëmbëve kur pi drogë dhe problemi është që kjo lloj kategorie nuk e ndjen problemin e ftohjes së dhëmbit që është sensori i parë i njeriut kur një prishje fillon të avancojë, nuk ndjejnë as prishjen e dhëmbit sepse janë gjithë kohën të mbidozuar në drogë dhe kur vijnë që paraqiten në klinikë vijnë vetëm sepse nuk hanë dot bukë,” – u shpreh Sadikaj.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?