English

Sulmi Iran-Izrael, reagon kryeministri Edi Rama: Solidarizohemi me popullin izraelit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me sulmin e Iranit ndaj Izraelit. Me anë të një statusi në platformën “X”, kryeministri ka thënë se Shqipëria dënon ashpër sulmin e paprecedentë të nisur nga Irani.

- Advertisement -

Sipas tij ky sulm përbën një kërcënim për të destabilizuar rajonin në mënyrë të pakthyeshme.

“Shqipëria dënon ashpër sulmin e paprecedentë të nisur nga Irani kundër Izraelit, i cili përbën një kërcënim për të destabilizuar rajonin në mënyrë të pakthyeshme.

Ne qëndrojmë në solidaritet me popullin izraelit dhe mbështesim plotësisht përpjekjet e partnerëve tanë drejt de-përshkallëzimit. Shqipëria mbron përmbajtjen dhe thekson nevojën kritike për një armëpushim në Gaza, duke u siguruar që të gjithë pengjet të mund të kthehen të sigurt në shtëpi”.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?