Supersfida Manchester City-Liverpool, Haaland mungesa e madhe

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Premier League angleze rikthehet me 7 përballje këtë të shtunë, teksa spikat superndeshja Manchester City-Liverpool. Qytetarët e udhëhequr nga tekniku Pep Guardiola po kalojnë një formë të jashtëzakonshme, ndërsa gjenden 8 pikë larg vendit të parë që mbahet nga Arsenali, por me 1 ndeshje më pak. Në anën tjetër, të kuqtë e Klop vijnë pas eleminimit nga Uefa Champions League, ku e patën të pamundur t’i bëjnë ballë Realit të Madridit.

Mungesa kryesore e kësaj përballje është sulmuesi norvegjez Erling Haaland, i cili pësoi dëmtim gjatë grumbullimit me kombëtaren. 22-vjeçari është absolutisht sulmuesi më i mirë i kampionatit anglez, ku ka shënuar 28 gola dhe asistuar 5 herë. Jo vetëm Haaland, por i gatshëm për teknikun spanjoll nuk është as Phil Foden.

Përballja e fazës së parë mes këtyre dy klubeve u përmbyll me fitoren minimale të Liverpoolit, ndërsa goli u shënua nga sulmuesi egjiptian Muhamed Salah. Në anën tjetër, tek miqtë janë 3 lojtarë të konfirmuar që nuk do të jenë pjesë e sfidës, si dhe Diaz, Tsimikas e Gomez në dyshim. Në 10 përballjet e fundit në kupë e kampionat, Liverpool regjistron 4 fitore, 3 Manchester City dhe 3 përballje janë ndarë në barazim.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Tritan Shehu kërkon mocion me debat për gjenocidin serb: Mbi Kosovën u ushtrua dhunë

Deputeti Tritan Shehu tha në seancën plenare të mbajtur këtë të hënë se qeveria jonë nuk ka guximin e duhur për të dënuar gjenocidin...

Sunak takim me Biden për kreu e ri të NATO-s, për kë po lobon kryeministri britanik

Kryeministri britanik Rishi Sunak do të përdorë udhëtimin e tij në Uashington këtë javë për të bindur presidentin Joe Biden të mbështesë Sekretarin e...

Sula- Manastirliut: Keni krijuar grup parlamentar në burg, do vi dita që ta paguani

Deputeti Dashnor Sula ka reaguar në lidhje me arrestimin e sekretares së përgjithshme të Ministrisë së Shëndetësisë Joana Duro. Në fjalën e tij nga Kuvendi,...

TË FUNDIT

Tritan Shehu kërkon mocion me debat për gjenocidin serb: Mbi Kosovën u ushtrua dhunë

Deputeti Tritan Shehu tha në seancën plenare të mbajtur këtë të hënë se qeveria jonë nuk ka guximin e duhur për të dënuar gjenocidin...

Sunak takim me Biden për kreu e ri të NATO-s, për kë po lobon kryeministri britanik

Kryeministri britanik Rishi Sunak do të përdorë udhëtimin e tij në Uashington këtë javë për të bindur presidentin Joe Biden të mbështesë Sekretarin e...

Sula- Manastirliut: Keni krijuar grup parlamentar në burg, do vi dita që ta paguani

Deputeti Dashnor Sula ka reaguar në lidhje me arrestimin e sekretares së përgjithshme të Ministrisë së Shëndetësisë Joana Duro. Në fjalën e tij nga Kuvendi,...

Arrestimi i Sekretares së MSH, Braçe: U vranë njerëz në bulevard e s’foli njeri

“Të shash nuk të bën deputet. Më vjen mirë që në këtë sallë po flitet për vendime gjykatë. Për të korruptuar që arrestohen. Sepse,...

“Jam gati te vdes”- Deklarata e fortë e Vuçiç, kush po e kërcenon presidentin serb

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, gjatë një takimi  të zhvilluar me kryeministren e Serbisë Ana Brnabiç dhe një pjesë të bashkëpunëtorëve të saj ta...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×