2023

Mbahet konferenca zyrtare e UNUM, një super festival miqësor me mjedisin

Më 23 maj 2023, u mbajt konferenca zyrtare e festivalit UNUM për edicionin e katërt. Një super festival miqësor me mjedisin. Një...

Berisha fton shqiptarët për hapjen e fushatës: Do jetë fitore si e vitit 1992

Kryetari i Komisionit të Rithemelimit, Sali Berisha, mbajti këtë të premte konferencën e përjavshme me gazetarët, ku u ndal kryesisht te...

Franca kërcënohet me një thatësirë ​​më të madhe se vitin e kaluar

Byroja Franceze e Kërkimeve Gjeologjike dhe Minierave (BRGM) njoftoi se niveli prej 80 për qind i ujërave nëntokësore në Francë është...

Mbi 100 masakra në 2023-shin, dhuna e armëve kalon çdo limit në SHBA

Shtetet e Bashkuara kanë kaluar numrin e 100 të shtënave në masë që nga fillimi i vitit 2023, një kuotë kjo...

Ukraina do të shpenzojë 550 milionë dollarë për dronë në 2023-shin

Ushtria e Ukrainës do të shpenzojë rreth 550 milionë dollarë për blerje dronësh në vitin 2023 dhe 16 marrëveshje furnizimi janë...

Begaj mbledh sot Këshillin e Sigurisë Kombëtare, në fokus prioritetet për vitin 2023

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj do të mbledhë këtë të hënë Këshillin e Sigurisë Kombëtare, tema së cilës është: “Analiza e...

Bora rikthen turistët në Dardhë, bizneset shpresojnë tek moti me reshje

Kjo është pamja që Dardha fal këtë mëngjes. Grupi i parë i turistëve që zgjodhën Dardhën janë nga cepi tjetër i...

E zbulon deputeti i PS: Ja “tërmeti” që po përgatit Edi Rama

Deputeti i Partisë Socialiste, Arben Pëllumbi foli në studion e “Now me Erla Mëhilli” për kërkesën e Ramës me drejtuesit e...

Shqetësuese! Në 3 ditët e para të vitit 2023, 24 aksidente

24 aksidente kanë ndodhur në vetëm 3 ditët e para të vitit 2023. Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj tha në një...

Gazetari Ferhati: Do të ketë operacione të mëdha nga SPAK-u në 2023-shin

Gazetari i Euronews Albania, Eni Ferhati thotë se në vitin 2023, do të kemi operacione të mëdha të Prokurorisë së Posaçme...

Pasagjerët që festuan 2 herë Vitin e Ri, avioni niset në 2023, ulet në 2022-shin

A është udhëtimi në kohë i mundur? Pyetja vazhdon të kërkojë përgjigje sa i takon aplikimit praktik të teorive të fizikës....

‘2022 do mbahet mend gjatë’, ambasada amerikane: 2023 qoftë një vit i begatë

Ambasada amerikane në Tiranë ka uruar shqiptarët për Vitin e Ri. Përmes një njoftimi në rrjetet sociale, amabsada uron për një 2023...

FOTO | Festime në Pogradec për Vitin e Ri 2023

Mijëra qytetarë kanë shijuar spektaklin e fishekzjarreve në Pogradec. Nën monitorimin e policisë, gjithashtu ata kanë patur mundësinë që me familjarët dhe...

Tiranë | Vjen në jetë fëmija i parë për vitin 2023, është vajzë

Foshnja e parë për vitin 2023 është vajzë. Ajo quhet Promisa dhe është shëndoshë e mirë. Lajmin e ka bërë të ditur...

FOTO | Korça feston Vitin e Ri 2023

Qyteti i Korçës ka pritur me entuziazëm Vitin e Ri 2023. Qindra qytetarë dolën në sheshin kryesor të qytetit, për festuar momentin...

Viti 2023 ‘troket’ në Shqipëri, spektakël fishekzjarresh në sheshin “Skënderbej”

Viti i Ri 2023 ka mbërritur edhe në Shqipëri. Të shumtë ishin qytetarët në Tiranë që kishin vendosur që çastin e...