21 janari

Manja: ‘21 janari’ sprovë për drejtësinë e re, hetimet të transferohen në SPAK

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja u shpreh se qeveria e majtë dhe qytetarët shqiptarë presin nga drejtësia e re, SPAK dhe...

Gazetari: “21 janari” të hetohet për grup të strukturuar kriminal

Gazetari Adriatik Doçi deklaroi i ftuar në Euronews Albania se SPAK ka prova mjaftueshëm për të marrë nën shqyrtim çështjen e...

Deklarata e fortë e Fatos Klosit: Pse Berisha programoi vrasjet e 21 janarit

Ish-kreu i shërbimit informativ Fatos Klosi është shprehur se protesta e 21 janarit ku humbën jetën 4 protestues ishte e programuar. Në...

21 janari/ Balla thirje SPAK-ut: Të hetohen urdhëruesit dhe ekzekutorët

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste dhe njëkohësisht Kryetari i Grupit Parlamentar Taulant Balla ka qenë sot i pranishëm në ceremoninë e...

Rama homazhe për viktimat e 21 janarit: Fakt i ri rrënqethës ka dalë në dritë

Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar dhe nga familjarët e viktimave të protestës së 21 janarit ka zhvilluar homazhe në Bulevardin Dëshmorët...

12 vite nga 21 janari, Spiropali: Krim shtetëror, SPAK të hapë hetimin

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali i ka bërë thirrje SPAK që të hapë hetimet për 21 janarin. Në...

12 vjet nga protesta e 21 janarit

Sot, shënohen 12-vite nga ngjarja e 21 janarit e vitit 2011, e cila është një ndër më të dhimbshmet në vendin...

Pse nuk u shkarkua Basha për 21 janarin? Berisha për Euronews Albania nga protesta

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha thotë se ngjarja e 21 janarit në vitin 2011 ku mbetën të vrarë 4 protestues,...

Berisha: Të rihetohet 21 janari, Rama ka përgjegjësi si organizator

Sali Berisha i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama në lidhje me rihetimin e çështjes së 21 janarit. Gjatë një konferencë për mediat...