abuzim seksual

EMRI| Kush është 57-vjeçari që abuzonte seksualisht me vajzën e tij

Një 57-vjeçar, i divorcuar, është prangosur nga policia pasi akuzohet se ka abuzuar seksualisht vajzën e tij 25-vjeçare. 57-vjeçari Ramazan Rroko me...

Abuzonte seksualisht me vajzën e tij, vihet në pranga babai 57-vjeçar

Një 57-vjeçar, i divorcuar, është prangosur nga policia pasi akuzohet se ka abuzuar seksualisht vajzën e tij 24- vjeçare. 57-vjeçari Ramazan Rroko...

Pas pretendimeve për abuzim seksual, Miss Universe shkëput lidhjet me Indonezinë

Organizata Miss Universe (MUO) ka ndërprerë lidhjet me ekskluzivitetin e saj indonezian pasi disa konkurrente pretenduan abuzim seksual disa ditë përpara...

Konkurrentet e Miss Universe Indonezia akuzojnë organizatorët për abuzim seksual

Disa kandidate për Miss Universe Indonezia kanë regjistruar ankesa në polici duke akuzuar organizatorët për abuzim seksual. Konkurrenteve u është kërkuar të...

Punonjësi i kujdesit për fëmijë akuzohet për abuzim seksual të 91 të miturve

Një ish-punonjës australian i kujdesit për fëmijët është akuzuar për më shumë se 1600 vepra penale pasi dyshohet se ka abuzuar...

Iu bashkua ushtrisë në Japoni, gruaja sulmohet seksualisht nga kolegët

Rina Gonoi është një ish-ushtare, praktikuese e xhudos, dhe një grua e cila lufton në emër të të gjitha grave për...

Akuzoi presidentin Biden për sulm seksual, gruaja kërkon nënshtetësi ruse

Një grua amerikane e cila para disa kohësh ka akuzuar presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, për sulm...

Aktivistja: Fëmijët që shfaqin sjellje abuzive seksuale mund të kenë qenë viktima

Aktivistja për të drejtat e fëmijëve Suela Koçibellinj ishte e ftuar mëngjesin e kësaj të marte në “Good Moorning Albanians” për...

E rëndë në Shkup, të miturit abuzojnë seksualisht me 8-vjeçaren

Një ngjarje e rëndë është raportuar në Shkup ku dy të mitur kanë abuzuar seksualisht me një 8-vjeçare. Sikur të mos...

Rrëmbeu dhe përdhunoi 6-vjeçaren, pedofili dënohet me burgim të përjetshëm

Një 24-vjeçar nga Liverpool-i është dënuar  këtë të martë me  burgim të përjetshëm, pasi u shpall fajtor për rrëmbimin dhe abuzimin...

Kryeministri spanjoll kërkon falje për boshllëkun në ligjin e abuzimit seksual 

Kryeministri spanjoll Pedro Sanchez u ka kërkuar falje viktimave të abuzimit seksual për një boshllëk që lejoi të paktën 978 të...

Kokainë në banesë dhe abuzim seksual me një të mitur, arrestohen 3 persona në Lezhë

Tre persona janë arrestuar në Lezhë në kuadër të operacionit policor të koduar “Ndëshkimi”. Shtetasit I. P., 20 vjeç, A. G., 19...

Raporti mbi parandalimin e abuzimit të fëmijëve në kishën katolike del në 2024 

Komisioni i Vatikanit, i cili supozohet të dorëzojë raporte vjetore për parandalimin e abuzimit të fëmijëve në Kishën Katolike, nuk do...

Abuzim seksual ndaj një të miture, arrestohet 27-vjeçari në Durrës

Policia e Durrësit ka arrestuar 27-vjeçarin me iniciale J.B, i cili akuzohet se ka ngacmuar seksualisht një të mitur. Për këtë ngjarje...