abuzim

Modelja dridhet nga emocionet: Kanë tentuar të abuzojnë me mua në punë

Modelja Juarda Allko rrëfeu në studion e “Good morning Albanians” në Euronews Albanis se kanë tentuar të abuzojnë me të në...

Abuzim me fëmijët, raporti: Përballen me bullizëm e dhunë seksuale online

Platforma Isigurt.al ka nxjerrë në pah se dhuna seksuale apo bullizmi online, janë në rritje. Viktima kryesisht janë fëmijë, ndërsa denoncimet...

Shabani: Logopedi ishte me pushtet, 20 vite që punonte në klinikën e ORL-së

Leonora Shabani, kryetare e gruas për vetëvendosjen në Prishtinë tha se logopedi Iljas Fazliu, i cili abuzoi me vajzën autike në një...

E abuzuar seksualisht nga vëllai: Nuk më kanë besuar në polici, as nëna ime

Melissa është një nënë që ka mbuluar pjesën më të madhe të trupit të saj me tatuazhe, si një zgjedhje që...

Logopedia: Njoh mjekun që abuzoi me të miturën me autizëm, nuk ishte student i mirë

Logopedia Gentjana Sinaj tha për “Goodmorning Albanians” se për trajtimin e fëmijëve që kanë nevojë për kujdes të veçantë janë disa...

Akuzohet se abuzoi seksualisht me një të mitur, ndalohet 15-vjeçari në Pogradec

Një 15-vjeçar është ndaluar nga policia në Pogradec, pasi dyshohet se ka kryer marrëdhënie seksuale me një 12-vjeçare. Sipas pretendimeve të vajzës,...

Kevin Spacey akuzohet për shtatë raste të tjera të abuzimit seksual në Britani

Aktori Kevin Spacey është akuzuar për shtatë vepra të tjera seksuale në Britaninë e Madhe. Fituesi i Oskarit tani po akuzohet në...

Kardinali mes 11 peshkopëve francezë të akuzuar për abuzim

Kardinali francez Jean-Pierre Ricard është akuzuar nga Kisha si një nga 11 peshkopët në shërbim ose ish-peshkopët e akuzuar për dhunë...

Videoja e sulmit seksual ndaj një protestueseje nga policia në Iran shkakton zemërim

Një video e forcave policore kundër trazirave në Iran që sulmojnë seksualisht një protestuese ndërsa përpiqeshin ta arrestonin atë, ka shkaktuar...

Angelina Jolie akuzon Brad Pitt për abuzim në avionin privat

Angelina Jolie ka paraqitur dokumente gjyqësore duke akuzuar ish-bashkëshortin Brad Pitt se e kishte sulmuar atë dhe fëmijët e tyre, në...

Abuzim seksual në jetimoren e Sarandës, nëna: Denoncova rastin

E rëndë dhe shokuese në shtëpinë e fëmijës “Vangjel Pulla” në Sarandë tre fëmijët e një nëne janë abuzuar fizikisht dhe...

Fëmijët pa rroba banje në plazh në gojë të ujqërve, thotë psikologia

Psikologia Nereida Llaha tha se është e papranueshme që fëmijë të moshës nga 1 deri në 3 vjeç vazhdojnë të ekspozohen...

11-vjeçarja në Prishtinë u abuzua për më shumë se 1 vit, thotë ministri Sveçla

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla deklaroi se 11-vjeçarja e dhunuar më 27 gusht në Prishtinë nga pesë...

U dhunua seksualisht nga 5 burra, 11-vjeçarja u zhduk dhe në qershor

Mediat në Kosovë kanë raportuar se 11-vjeçarja me të cilën u abuzua seksualisht nga 5 burra është zhdukur edhe në qershor...

Dhuna seksuale, aktivistja: Përgjegjësia te institucionet, paguhen me taksat tona

Aktivistja Edlira Çepani akuzoi institucionet si përgjegjëset e para për raste të dhunimit seksual. Nisur nga ngjarja e abuzimit nga 5 burra...

Abuzimi me tenderët, lirohet kryekomisari në Shkodër

Gjykata e Apelit në Shkodër ka rrëzuar vendimin e Gjykatës së shkallës së parë për punonjësit e policisë të cilët u...