adriatik

Megaoperacioni anti-drogë në Adriatik, arrest me burg për 6 të arrestuarit

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka caktuar masën ev sigurimit arrest me burg për 6 të arrestuarit...

“28 kg kanabis u sekuestrua”, policia deklaratë për velierën e djegur në Adriatik

Policia ka dhënë një deklaratë zyrtare për velierën që u gjet e djegur në detin Adriatik e cila vinte nga Mali...

Llabani: Adriatik Llalla s’iku duarbosh nga Shqipëria, ja asi nën mëngë që po përdor

Ish-kryeprokurori i Përgjithshëm i Shqipërisë përgjatë viteve 2012-2017, Adriatik Llalla, mësohet se ka fituar statusin e Azilantit Politik në Itali. Lajmi...

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ndihet në disa qytete

Lëkundje tërmeti janë ndjerë në Shqipëri këtë të diel rreth orës 10:00. Epiqendra e tërmetit 3.6 ballë, ka qenë deti Adriatik, ndërkohë...

Tërmet 4.6 ballë në Adriatik

Në detin Adriatik pranë brigjeve italiane, një tërmet me magnitudë 4.6 të shkallës Rihter është regjistruar mëngjesin e sotëm rreth orës...

2 mijë të huaj kthejnë Adriatik-un në një pistë vallëzimi me ritme latine

Bregdeti i Durrësit është kthyer për 6 ditë me radhë në një pistë vallëzimi, ku rreth 2 mijë të huaj i...

NATO stërvitje në Adriatik për herë të parë nga Lufta e Ftohtë

Për herë të parë që nga Lufta e Ftohtë, një luftanije amerikane u vendos së fundmi në ujërat e detit Adriatik,...