ahmetaj

Arben Ahmetaj ankimon nga arratia kontrollin e banesës

Përmes avokatëve të tij, ish-numri dy i qeverisë, Arben Ahmetaj ka ankimuar në
Gjykatën Kushtetuese kontrollin e banesës së bashkëjetueses, nga arratia. Ai...

Ankimoi sekuestrimin e vilave, Gjykata e Lartë rrëzon Ahmetajn

Gjykata e Lartë ka rrëzuar rekursin e ish-zv. kryeministrit Arben Ahmetaj për çështjen e sekuestrimit të vilave nga ana e GJKKO. Në...

SPAK shpall në kërkim ndërkombëtar Arben Ahmetajn

SPAK ka shpallur në kërkim ndërkombëtar Arben Ahmetajn. Interpoli dhe institucionet e tjera ligjzbatuese ndërkombëtare janë njoftuar. Lajmi është konfirmuar nga burime...

“Të merret një masë sigurie”, avokati: Mos ikën dhe Mediu si Llalla e Ahmetaj

Avokati i familjarëve të Gërdecit, Dorjan Matlija dha një deklaratë të shkurtër për mediat pas përfundimit të seancës së radhës kundër...

A do të fitojë Ahmetaj azil politik në Britani? Avokati në Londër zbulon kriteret

Avokati shqiptar në Londër Naim Hasani, ka zbuluar gjatë një interviste për Euronews Albania, kriteret që duhet të plotësojë ish-zv. kryeministri...

SPAK konrolle në banesën e Arben Ahmetaj në Tiranë

Prokuroria e Posaçme ka kryer këtë të martë konrolle në banesën e ish-zvëvendëskryeministrit Arben Ahmetaj. Kontrollet janë kryer me vendimin e Gjykatës...

Spahiu: Pse 15 deputetë të opozitës s’votuan arrestimin e Arben Ahmetajt?

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se është një pikëpyetje shumë e madhe fakti që 15 deputetë...

A do të bëhet Ahmetaj bashkëpunëtor i drejtësisë? Avokati: Është “kokë turku”…

Avokati Ermal Hamataj deklaroi se nuk asnjë mundësi që një politikan i nivelit të Arben Ahmetaj të bëhet bashkëpunëtor i drejtësisë për...

“Koka e mbretit”| Gazetari: Ahmetaj ka ndërmend të nxjerrë dokumente të tjera

Gazetari Ferdinant Dervishi deklaroi në emisonin Review në Euronews Albania se Arben Ahmetaj mund të vijojë publikimet e materialeve që implikojnë...

“Afera e shekullit” Dervishi paralajmëron arrestime: Do ketë grup tjetër pas Ahmetaj

Gazetari Ferdinand Dervishi, e cilësoi çështjen e inceneratorëve si aferën e shekullit, pasi nga shifrat paraprake dëmi në buxhetin e shteti...

Gazetari: Ahmetaj nga arratia do të publikojë shkresa që s’i ka as SPAK

Gazetari Basir Çollaku ishte i ftuar këtë të shtunë në Euronews Albania, ku foli në lidhje me urdhërin e prokurorisë për...

“Ahmetaj s’është ‘peshkaqeni’ i aferës”. Korreshi tregon detaje nga dosja

Deputeti i Partisë Demokratike Sajmir Korreshi tha në një intervistë për Euronews Albania se hetimi i SPAK për Arben Ahmetajn është...

“Rama zbatoi kodin e heshtjes”- Berisha: I takon popullit të reagojë

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka reaguar përmes një mesazhi në facebook në lidhje me qëndrimin e kryeministrit Rama për urdhërin e SPAK...

“Në PS punuan kundër meje”- Messazhet kyçe të Ahmetaj: S’jam unë “koka e mbretit”

Vetëm disa minuta para se Kuvendi të mblidhej për t’i hequr imunitetin si deputet, Arben Ahmetaj bëri reagimin e parë publik...

Avokati i Ahmetaj zbulon vendodhjen e ish-zv. kryeministrit: Është me familjarët

Avokati i Arben Ahmetaj, Henrik Ligori, ka zbuluar se klienti i tij ndodhet në Angli pranë familjarëve. Reagimi i avokatit ka ardhur...

Heqja e imunitetit të Ahmetaj, Tabaku: Fitoi një kauzë e drejtë e opozitës

Deputetja e Partisë Demorkatike, Jorida Tabaku, e ka cilësuar punën e SPAK për arrestimin e ish-zv. kryeministrit Arben Ahmetaj, si një...