alqi bllako

GJKKO nuk ndryshon masën e sigurisë, Bllako mbetet në burg

Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka vendosur që të mos ndryshojë masën e sigurisë "Arrest...

Ish-deputeti Bllako mohon akuzat para prokurorëve të SPAK

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Alqi Bllako është marrë këtë të enjte në pyetje nga prokurorët e SPAK. Bllako ka deklaruar se babai...

Bllako bashkëpunëtor i drejtësisë? Avokati pohon përpjekjen e SPAK-ut

Avokati i Alqi Bllako thotë se vonesa prej 12 orësh në arrestimin e ish-deputetit ka ardhur për shkaqe procedurale në ekzekutimin...

Nis seanca në Gjykatën e Posaçme për Alqi Bllakon

Nis seanca në Gjykatën e Posaçme për ish-deputetin e Partisë Socialiste Alqi Bllako për verifikimin e masës së sigurisë "arrest me...

“Policia humbi kontrollin”, thotë ish-ministri për arrestimin e Bllakos

“Policia gjatë ditës së djeshme ka humbur kontrollin mbi këtë operacion, por nuk do ta pranojë”. Kështu deklaroi ish-ministri i Drejtësisë,...

SPAK përgënjeshtron Policinë për vetëdorëzimin e Alqi Bllakos

SPAK përgënjeshtron Policinë e Shtetit për vetëdorëzimin e ish-deputetit të Partisë Socialiste, Alqi Bllako. Sipas SPAK, Bllako është dorëzuar vetë në Drejtorinë...

Mjegullnaja mbi dorëzimin e ish-deputetit, Alqi Bllako

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Alqi Bllako - i akuzuar nga SPAK për korrupsion dhe shpërdorim detyre - është dorëzuar tek organet...

Policë pa uniformë poshtë banesës së Alqi Bllakos

Forca policie janë parë në banesën e Alqi Bllakos te rruga e Elbasanit, ndërsa vetë ish-deputeti nuk është parë në drejtorinë...

SPAK paraqet prova të reja ndaj Alqi Bllakos

SPAK ka paraqitur prova të reja në Gjykatën e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar për ish-deputetin e Partisë Socialiste,...

Rama për Bllakon: Para ligjit nuk ka të fortë, të gjithë të barabartë

Edi Rama u shpreh se të gjithë janë të barabartë para ligjit, pavarësisht statusit të tyre. Kryeministri e bëri deklaratën për media...

PD kërkon mbledhjen e Këshillit të Mandateve për Bllakon

Partia Demokratike ka kërkuar që mbledhja e Këshillit të Mandateve të bëhet sipas procedurës pavarësisht se Alqi Bllako dha dorëheqjen. Pas dorëzimit...

PROFIL | Deputeti 34-vjeçar përballë drejtësisë, bëri karrierë nëpër parti

Alqi Bllako, deputeti socialist për të cilin është kërkuar arrestimi nga SPAK, është 34 vjeç dhe ka një karrierë të pasur...

Dorëzimi i mandatit i hap rrugën arrestimit të Bllakos pa miratim nga Kuvendi

Deputeti i Partisë Socialiste, Alqi Bllako ka hequr dorë vullnetarisht nga mandati i deputetit. Ndonëse, Bllako nuk është zëvendësuar ende, sipas nenit...

Çfarë do të ndodhë me mandatin e deputetit Alqi Bllako?

Alqi Bllako nuk ka mbështetjen e socialistëve. Ashtu siç kanë vepruar dhe herë të tjera, rasti më i fundit me Lefter...

‘Asnjë pengesë’ për arrestimin e Alqi Bllakos, thotë Balla

Partia Socialiste ka bërë me dije se nuk do t’i bëjë ‘avokatinë’ deputetit të saj, Alqi Bllako, arrestimi i të cilit...

Alibeaj kërkon mbledhjen e Këshillit të Mandeteve për Alqi Bllakon

Kryetari i komanduar i PD-së Enkelejd Alibeaj kërkon mbledhjen e Këshillit të Mandeteve në Kuvendin e Shqipërisë për të shqyrtuar mandatin...