ankara

Erdogan vë në dispozicion avionin privat, foshnjat jetime transportohen në Ankara

Foshnjat që u gjetën të vetme pas tërmetit që tronditi Turqinë dhe Sirinë dhe mori jetën e mijërave janë transportuar në mënyrë...

“Të plagosurit transportohen me anije”- Mjeku zbulon përmasat e tragjedisë në Turqi

Mjeku shqiptar në Ankara, Bledjan Çuni, ka zbuluar përmes një interviste për Euronews Albania, situatën në spitalet turke pas tërmetit shkatërrimtar...

Kremlini konfirmon: Zhvilluam bisedime me SHBA-të në Ankara

Bisedimet mes Rusisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës u zhvilluan në Ankara të hënën, me iniciativën e amerikanëve. Lajmi u bë...

Turqia dënon nipin e Gylenit për terrorizëm

Nipi i klerikut Fethullah Gylen ka përfunduar në burg pasi u akuzua për terrorizëm, kanë raportuar mediat turke të martën. Selahaddin Gylen...