apel

Ish-presidenti Nicolas Sarkozy humb në Apel, lihet në fuqi dënimi për korrupsion

Ish-presidenti francez, Nicolas Sarkozy, ka humbur dhe në Apel kundër vendimit të gjykatës për burgosjen e tij për korrupsion. Megjithatë, Gjykata e...

“Demokratët duhet të jenë më të bashkuar se kurrë”, Alibeaj pas vendimit të Apelit

Enkelejd Alibeaj ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Apelit, e cila vendosi që çështja për vulën të kalojë për rigjykim...

“Kërkoni dokument identifikuese”, Tatimet apel bizneseve: Kujdes, ka individë që… 

Administrata Tatimore ka identifikuar individë të caktuar që mashtrojnë bizneset duke u prezantuar si punonjës tatimorë, por nuk janë të punësuar...

“Rrit rrezikun për vetëgjyqësi”, mbyllet Gjykata e Apelit Vlorë

Me hyrjen në fuqi të vendimit të këshillit të ministrave për hartën e re gjyqësore, qytetarët e Vlorës që duan të...

Babai i 6 fëmijëve, apel për ndihmë: 2 janë autikë, i vogli i operuar

Ladi Gjika, babai i Danielit, fëmijës që u operua për rreth 13 orë në Pediatrinë e Tiranës, ka bërë një apel...

Shtyhet për të enjten vendimi i Apelit për PD-në

Gjykata e Apelit në Tiranë ka vendosur që të shtyjë vendimin për ankimin e Enkelejd Alibeajt, i cili ka kërkuar që...

Shtyhet për të disatën herë vendimi i Gjykatës së Apelit për PD-në

Partia Demokratike do të vijojë të mbetet dyerve të gjykatave. Këtë të martë, Gjykata e Apelit Tiranë e shtyu vendimmarrjen për...

Lihet në fuqi shkarkimi i gjyqtares së Apelit, Fatmira Hajdari

Shkarkimi nga detyra për gjyqtaren e Apelit, Fatmira Hajdari është lënë në fuqi. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi Hajdarin më 18...

I birësuar që dy vjeç, Laer Kurti i skeduar nga policia, priste gjyqin javës tjetër

Laer Kurti ishte birësuar që dy vjeç nga familja me të cilën jetonte. Të afërmve dhe shokëve të tij, trupi i pajetë...

​Hysni Gucati nuk paraqitet në konferencën para Apelit në Hagë

Ish-kryetari i OVL-UÇK-së, Hysni Gucati nuk është paraqitur këtë të martë në Konferencën para Apelit pranë Dhomave të Specializuara në Hagë,...

Françesko Beketi ankimon dënimin me burg

Biznesmeni italian, Françesko Beketi ka ankimuar në Apel vendimin e dhënë ndaj tij më 23 shkurt, ku Gjykata e Tiranës e...