autoritetet

Autoritetet kolumbiane kapën një rekord prej 1100 tonë kokainë në një vit

Forcat kolumbiane të sigurisë kanë sekuestruar 1100 ton kokainë në një vit, duke vendosur një rekord të ri, tha presidenti Gustavo...

Autoritetet holandeze kapin 8000 pilula diete, përmbanin amfetaminë

Autoriteti Holandez për Sigurinë e Produkteve të Ushqimit dhe Konsumatorit (NVVA) sekuestroi rreth 8000 pilula diete të paligjshme, shpesh të shitura...

Tymi i zjarreve pyjore të Kanadasë rrezikon shëndetin e miliona njerëzve

Autoritetet kanë lëshuar paralajmërime për nivele të rrezikshme të ndotjes së ajrit në Amerikën Veriore, për shkak të zjarreve pyjore në...

Zyra e Albin Kurtit për Euronews Albania: Autoritetet morën masa për parandalim

Zyra e kryeministrit Albin Kurti sqaron për Euronews Albania se për atentatin e planifikuar ndaj tij një vit më parë, kreu...

Burg përjetë për krime lufte ushtarit rus në Ukrainë

Një gjykatë në Ukrainë ka dënuar me burgim të përjetshëm komandantin e një tanku rus, i akuzuar për vrasjen e një...

2 aktivistet rrëfejnë dhunën në rrugë nga 30-vjeçari

Motrat Mirela Ruko dhe Albina Ruko janë dhunuar në rrugë nga 30-vjeçari Denis Talo, të cilin nuk e njihnin personalisht. Ato rrëfejnë...

Pasagjerët e tragetit italian rrëfejnë orët e frikës nga zjarri

Të mbijetuarit që po qëndrojnë në hotelin “City Marina” të Korfuzit kanë rrëfyer eksperiencën e frikshme që përjetuan pasi trageti me...