balla

‘Zgjodhët rublat e Putinit, jo historinë’, Balla përplaset me opozitën në Kuvend

Diskutimet lidhur me krizën energjetike sollën debate mes mazhorancës dhe opozitës në seancën e së enjtes. Kreu i grupit parlamentar të PS,...

Balla: Falënderojmë qytetarët që i lajnë rrobat me 30 gradë

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla tha në fjalën e tij në Kuvend se e mbështet fashën 800...

Deklarata e Kurtit për fjalimin e Ramës, Balla: U dëgjua nga shumica e shqiptarëve

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla tha në një intervistë për Euronews Albania se fjalimi i Edi Ramës...

‘Kërkoi solidaritet’, Balla komenton deklaratën e Ramës në PES

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla komentoi në një intervistë për Euronews Albania fjalimin e kryeministrit Rama në...

PS e vetme në zgjedhjet vendore, Balla: Aleanca jonë e vetme janë qytetarët

Në zgjedhjet lokale të pranverës së ardhshme partia socialiste do të garojë e vetme dhe jo me aleatë. Kreu i grupit parlamentar socialist,...

Dosjet e ish-Sigurimit, Balla: Javën e ardhshme do depozitohet drafti në Kuvend

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla u shpreh pas takimit në Presidencë me Bajram Begaj, se brenda javës...

Balla: Mos u habisni kur BE të shpallë non grata Berishën

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla hodhi akuza ndaj kreut të PD, Sali Berisha se ka bërë gjithçka kundër...

‘Vendim sovran në konsultim me partnerët’, Balla për dëbimin e iranianëve

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla tha se dëbimi i diplomatëve iranian është vendimi më i rëndësishëm që...

Ilir Meta: Balla e Rama dhanë garanci për manipulimin e dosjes së F.T

Ilir Meta reagoi edhe këtë të enjte në lidhje me debatin për dosjet e ish-sigurimit të shtetit. Kryetari i Partisë së...

Balla sulmon Metën e Berishën: ‘Non gratat’ po sulmojnë të përndjekurit

Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla sulmoi Sali Berishën dhe Ilir Metën për deklaratat e tyre në drejtim të kryetares...

Balla në SPAK: Hetimet për çështjen ‘Partizani’ kanë avancuar

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla është paraqitur mesditën e sotme në SPAK. Pas dëshmisë së tij, Balla dha një...

Balla në takim me deputetin ukrainas: Krimet e luftës s’do mbeten pa ndëshkuar

Taulant Balla mirëpriti në Kuvendin e Shqipërisë të Dërguarin Special të Presidentit të Ukrainës Volodimir Zelenski, Anëtarin e Delegacionit të Bisedimeve...

Balla: S’marrin parasysh asnjë shkresë që mban firmën e Berishës

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla është shprehur se në Kuvend nuk do të pranohet asnjë shkresë që...

Balla: 11 korriku të shpallet dita e përkujtimit të gjenoicidit në Srebrenicë

Kryetari i grupit parlamentar të Partisw Socialiste, Taulant Balla i cili paraqiti në Kuvend projektrezolutën për njohjen e gjenocidit të Srebrenicës,...

Negociatat, Balla: Bullgaria po mban peng Shqipërinë dhe RMV-në

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla deklaroi në Kuvend se Bullgaria po mban peng 2 vende anëtare të NATO-s,...

Investimet strategjike, Balla: Nuk ka fakte dhe indicie në kërkesën e PD

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla deklaroi se Konferenca e Kryetarëve rrëzoi kërkesën e opozitës për ngritjen e Komisionit...