ballkani

Ballkani synon fitoren ndaj Plzen, luhen 31 përballje në Conference e Europa League

Ballkani kërkon ta nisë mbarë rrugëtimin në Ligën e Konferencës, ndërsa mbrëmjen e kësaj të enjteje përballet në transfertë me Victoria...

Orban fton liderët e Ballkanit, Hungaria kërkon linja të reja bashkëpunimi ekonomik

Sporti është përdorur gjithmonë si një instrument diplomatik. Kryeministri hungarez Viktor Orban ftoi 15 liderë të Ballkanit dhe Azisë në ditën...

Takimi i Ramës me liderët e rajonit, mbërrin në “Vilën 30” Bërnabiç. Mungon Kurti

Ka mbërritur në ambientet e “Vilës 30”, kryemnistrja serbe Ana Bërnabiç, në kuadër të takimit informal që kryeministri Rama do të...

Liderët e NATO-s: Ballkani Perëndimor kërkon vëmendje të vazhdueshme

Udhëheqësit e vendeve të NATO-s thanë se shtetet e Ballkanit Perëndimor janë të një rëndësie strategjike për aleancën dhe konfirmuan përkushtimin...

Meta: Misioni i “Ballkanit të Hapur” ka mbaruar, por jo i “Kalit të Trojës”.

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka reaguar në lidhje me deklaratën e kryeministrit Rama, i cili pohoi në Euroneës...

Osmani takon të dërguarin e posaçëm të Gjermanisë për Ballkanin, zbardhet biseda

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim të dërguarin e posaçëm të Republikës Federale të Gjermanisë...

Gjermania rrit numrin e punëtorëve nga Ballkani, mirëpret 50.000 njerëz në vit

Sot Ministria e Punës e Gjermanisë duhet të bëjë një dispozitë sipas së cilës 50 mijë persona në vit nga rajoni...

Gjermania kërkon 50 mijë punëtorë të pakualifikuar nga Ballkani Perëndimor

Së fundmi qeveria gjermane ka miratuar projektligjin e ri për migracionin. Ndër të tjera aty parashikohet dyfishimi i kontingjentit të rregullores së...

Gjermania prezanton projekligjin për emigracionin, fokus punëtorët nga Ballkani

Gjermania ka prezantuar draft-reformat për emigracion dhe promovimin e tij nga vendet e Ballkanit Perëndimor. Kjo është një përpjekje e qeverisë së...

Selanik| Shqetësimi për rritjen e dezinformimit në Ballkanin Perëndimor

Zëvendëspresidenti i Komisionit Europian Margaritis Schinas ripërsëriti mbështetjen e fortë të BE për Ballkanin Perëndimor në Konferencën “Roli i lajmeve në...

Inflacioni i ashpër, FMN: Ballkani e ndjen më shumë se Europa

E gjithë Europa është përballur me rritje të çmimeve gjatë 12 muajve të fundit, por efekti është më i fortë në...

Pendarovski: Ballkani Perëndimor në rrezik nga ndikimet e mundshme ruse

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, e përshkroi Ballkanin Perëndimor si një “vend të butë” në arkitekturën e sigurisë në...

“Ballkani fuçi baruti”, a mund të ketë konflikt? Qëndrimi i analistit amerikan

Analisti amerikan Edward Joseph dha një intervistë në Euronews Albania ku komentoi qëndrimin e tij mbi Ballkanin, që është cilësuar dhe...

Destinacioni i fundit i Ballkanit, skuadra e Ilir Dajës mbyll aventurën europiane

Ballkani zhvillon ndeshjen e fundit në Konferenc Lig, teksa përballë ka skuadrën e Kluzhit. Grupi G udhëhiqet nga turqit e Sivasporit, më...

Merr fund Aventura e Ballkanit, Slavia e Pragës fiton 0-1

Ballkani i ka dhënë fund aventurës në Conference League, ku skuadra nga Suhareka dështoi të merrte pikë në ndeshjen e 5...

Ballkani mposhtet nga Slavia e Pragës, shuhet ëndrra për kualifikim

Ballkani u mposht me rezultatin 0-1, në stadiumin “Fadil Vokrri” të Prishtinës, nga Slavia e Pragës, në sfidën e pestë të...