ekuipazhi

2.2 milionë dollarë naftë kontrabandë, lirohet ekuipazhi i anijes “Queen Majeda”

Gjykata e Durrësit ka ndryshuar masën e sigurisë ndaj kapitenit dhe 3 anëtarëve të tjerë të ekuipazhit të anijes "Queen Majeda". Në...

U rrezikohej jeta për shkak të dallgëve, shpëtohet ekuipazhi i mjetit lundrues

Policia Kufitare e Durrësit ka mundur të shpëtojë 2 pjesëtarë të ekuipazhit të një mjeti lundrues (çisternë uji), të cilëve po...

62 mijë litra naftë kontrabandë, lihet në burg gjithë ekuipazhi i anijes libaneze

Gjykata e Durrësit ka lënë në burg të gjithë ekuipazhin e anijes libaneze të cilët u arrestuan për kontrabandë nafte. Gjykata vendosi...

Rusia tregon ekuipazhin e anijes ‘Moska’, të mbytur në Detin e Zi

Ministria ruse e Mbrojtjes ka publikuar imazhe që tregojnë atë që sipas saj është ekuipazhi i kryqëzorit ‘Moska’, që u fundos...

Anija luftarake ruse në Detin e Zi dëmtohet nga zjarri

Ministria Ruse e Mbrojtjes tha se anija luftarake që udhëheq flotën në Detin e Zi është dëmtuar seriozisht për shkak të...

Pasagjerët e tragetit italian rrëfejnë orët e frikës nga zjarri

Të mbijetuarit që po qëndrojnë në hotelin “City Marina” të Korfuzit kanë rrëfyer eksperiencën e frikshme që përjetuan pasi trageti me...