Flamur Noka

“Jeni njëlloj për propagandë”, Mëhilli i kthehet Flamur Nokës

Teksa është folur për situatën e politike në vend, për përçarjen e opozitën dhe zgjedhjet lokale, në emisionin “Now” në Euronews...

Akuzat e forta të Flamur Nokës: Basha dhe Bardhi u vendosnin gjoba oligarkëve

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka ka hedhur akuza të forta në drejtim të ish-kryedemokratit Lulzim Basha dhe deputetit demokrat, Gazment...

Flamur Noka u përgjigjet akuzave: Çfarë ndodhi me zgjedhjet në FRPD

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka deklaroi se procesi zgjedhor për kreun e FRPD-së ishte i shkëlqyer dhe se kandidatët nuk...

Flamur Noka: Rama mban peng logon e PD-së, por do i fitojmë zgjedhjet vendore

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka thotë se logoja e kësaj force politike po mbahet peng nga kryeministri Edi Rama, por...

Noka: PD hap garën e brendshme, primaret risi në politikën shqiptare

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka deklaroi se kjo forcë politike ka hapur garën e brendshme për kandidatët që do garojnë...

Kush mban përgjegjësi? Noka: Të jepen shpjegimet për sulmet kibernetike

Sekretari i Pergjithshëm i PD, Flamur Noka, ka ngritur disa pyetje në Komisionin e Sigurisë, ndaj qeverisë në lidhje me sulmet...

“Vriten njerëzit si lepuj”, Noka përmend Ervis Martinajn në komision

I shumëkëruari, Ervis Martinaj nuk ka mbetur pa u përmendur edhe në Komisionin e Sigurisë Kombëtare. Ka qenë deputeti Flamur Noka ai...

Ndryshimet në polici, Noka: Veliu u riemërua për të ndërhyrë në zgjedhjet e radhës

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së Flamur Noka, deklaroi sot se rikthimi i Ardi Veliut në strukturën e Policisë së Shtetit ka...

‘Imagjinoni rrezikun me pasaporat e arta’, Noka për incidentin me rusët në Gramsh

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka e ka cilësuar shumë të rëndë ngjarjen në uzinën ushtarake të Gramshit, dy ushtarë u...

Vrasja e policit në komisariat, PD-ja kërkon dorëheqjen e Bledi Çuçit

Partia Demokratike ka reaguar në lidhje me dy ngjarjet e rënda të ndodhur mbrëmjen e së hënës, ku një punonjës policie...

Procesi i zgjedhjeve në PD nuk do të ndalet, thotë Noka

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka deklaroi se procesi i zgjedhjeve për kryetarët e degëve në të gjithë vendin, nuk do...

Noka: Deputetët i kërkuan Alibeajt tërheqjen e padisë ndaj PD-së

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka tha se në mbledhjen e djeshme e Grupit Parlamnetar, deputetët në mënyrë unanime i kërkuan...

Noka: Alibeaj po vazhdon lojën e Bashës dhe Ramës, kërkon përçarjen e PD-së

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka tha se kreu i Grupit Parlamentar Enkelejd Alibeaj po vazhdon lojën e ish-kryedemokratit Lulzim Basha...

Raporti i DASH tregon se qeveria është e korruptuar, thotë Noka

“Raporti i DASH vërteton më së miri denoncimet dhe akuzat që PD dhe opozita ka ngritur ndaj kësaj qeverise”. Kështu deklaroi deputeti...

Noka: Basha, bashkëpunëtor në shembjen e shtëpive tek ‘5 Maji’

Deputetët e PD, Flamur Noka, Belind Këlliçi, Agron Shehaj iu bashkuan banorëve të lagjes ‘5 Maji’ që protestojnë para kuvendit për...