McGonigal

Çështja McGonigal, Salianji i drejtohet SPAK: Duhet të ketë një hetim të plotë

Deputeti i Partisë Demokratike iu drejtua këtë të premte me një shkresë zyrtare SPAK-ut, por dhe institucioneve të tjera të rëndësishme...

“Rënia dramatike e një agjenti të FBI”, Le Monde: McGonigal e rrëzoi lakmia

Mediat ndërkombëtare vijojnë ti kushtojnë rëndësi skandalit të ish-agjentit të FBI Charles McGonigal, i cili akuzohet për bashkëpunimin me një oligark rus. Lakmia...

Balla: Hetimi për McGonigal është mbyllur, ka vetëm 1 të pandehur

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, deklaroi këtë të enjte se asnjë zyrtar nuk është i përfshirë në...

Berisha: McGonigal mund të dënohet 80-vite, aq meriton dhe Rama

Sali Berisha mori pjesë këtë të mërkurë në takimin ku u nënshkrua marrëveshja e koalicionit zgjedhor mes PD-së dhe Partisë Bashkimi...

Rama korruptoi FBI-në? Gjiknuri: Film “thriller”, me qëllim të sfumohet 21 janari

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri, komentoi këtë të mërkurë akuzat e bëra nga opozita se kryeministri Edi Rama...

“Paratë i mori jashtë një restoranti”- Zbardhet dosja e McGonigal, takimet me Ramën

Zëri i Amerikës ka zbuluar të tjera detaje nga hetimi i ish zyrtarit te lartë te kundërzbulimit të FBI-së, Charles McGonigal,...

Andi Bushati: Pse Edi Rama nga sot është i trembur, ndryshe nga asnjëherë tjetër

Analisti Andi Bushati deklaroi se nga sot, kryeministri Edi Rama është i trembur, ndryshe nga asnjëherë tjetër. Në emisionin "Now" në Euronews...

Mori 225 mijë $ nga punonjësi i SHISH, zbardhen akuzat për zyrtarin e lartë të FBI

Mediat ndërkombëtare i kanë bërë jehonë arrestimit ditën e djeshme të ish-zyrtarit të lartë të kundërzbulimit të FBI-së Charles McGonigal. Ndaj McGonigal...