mjekët

Pacienti humbi jetën nga neglizhenca, Prokuroria Fier dërgon në gjyq pesë mjekë

Prokuroria Fier dërgon në gjyq pesë mjekë të Spitalit Rajonal për “Neglizhencë në trajtimin mjekësor”. Konkretisht ka dërguar në gjyq mjekët, Ledjusa...

850 urgjenca neurologjike në vit, Ranxha: Janë rritur rastet tek të rinjtë

Problemet neurolgjike, çojnë cdo vit mesatarisht 2000 pacientët në dyert e shëbrimit Neurologjik Vaskular në Qendrës spitalore universiatare Nënë Tereza, për...

Kush është futbollisti 28-vjeçar që vdiq në Rrogozhinë, mjekët i ndaluan të luante

Futbollisti që shihni në foton e mësipërme është Raphael Dwamena, lojtari rrogozhinas që ndërroi jetë këtë të shtunë gjatë ndeshjes së...

I paralizuari: U rrëzova 11 vjeç kur po luaja me shokët, mjekët më neglizhuan…

Një kategori e veçantë e maratonës së Tiranës ishte edhe ajo “Ëe too” e cila ka për qëllim të jetë më...

Kredi për shtëpi me 0% interes, 300 kuota për këtë vit, përfitues mjekët e policët

Mjekët, policët dhe ushtarakët do të përfitojnë kredi për shtëpi me 0% interes. Për këtë vit parashikohen të jepen 300 kredi. 300...

Temperaturat e larta, mjekët apelojnë: Kujdes goditjet nga të nxehtit

Ditët e nxehta që pritet të përjetojë Shqipëria mund të sjellin ndikime në shëndetin e qytetarëve. Më të riskuar janë fëmijët,...

Manastirliu: Mjekët do përfitojnë kredi të buta për blerjen e shtëpisë

Mjekët e rinj të punësuar në sektorin publik do të përfitojnë kredi të buta për blerjen e banesës. Lajmin e bëri...

Vdekja e 35-vjeçarit dhe dhunimi i mjekëve, gjykata lë në burg familjarin

Gjykata e Vlorës ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg” për Brikel Alikaj, i arrestuar dy ditë më parë nga...

Fluks virozash tek fëmijët, mjekët: Janë agresive, shkak dhe luhatjet e motit

Vera ka hyrë me një fluks virozash që kanë prekur  në masivitet të vegjlit. Mjekët pediatër flasin për një situatë gati...

“Shkak padrejtësia sociale”- Raporti i British Columbia për largimin e mjekëve

Viti 2019 rezulton të jetë me numrin më të lartë të largimit të bluzave të bardha nga Shqipëria, arsyet janë të...

“Shpejt hapet tuneli i Murrizit”, Balluku me mjekët në Dibër: Në Tiranë për 1 orë

Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës Belinda Balluku ishte të hënën në Dibër ku zhvilloi një takim me mjekët. Balluku shprehu mirënjohjen për...

HIV AIDS, mjekët: Dominojnë moshat e reja, kanë turp të marrin masa mbrojtëse

Sëmundjet seksualisht të transmetueshme po njohin rritje dita ditës. Mjekët infeksionist referojnë se shkaqet janë disa, por faktor kryesor mbetet se...

Manastirliu takim me mjekët specializantë: Rritje page dhe mundësi punësimi

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, zhvilloi këtë të mërkurë një takim me mjekët specializantë që përfundojnë këtë vit...

Flet demokrati që operoi Ramën, kryeministri: Kur me thanë kush ishte…

"Jam këtu së bashku me 5 burra që më hynë në trup". Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur që të ftuarit e radhës në...

Mjekët do ndalohen të ikin, studentja: Herët a vonë do largohemi, ja arsyeja

Armelda Ago ka ardhur nga Saranda për të ndjekur studimet në Fakultetin e Mjekësisë në Tiranë. Është studente në vitin e parë...

Rama: Paga e mjekëve specialistë do të rritet me 6 mijë dollarë në vit

Kryeministri Edi Rama njofoi gjatë Kongresit të Shëndetësisë këtë të hënë, se paga e mjekëve specialistë duke filluar nga 30 prilli...