para

FOTO| 268 mijë euro nën tapicerinë e makinës, 2 të arrestuar në Preshevë

Një ukrainas dhe një hungarez, përkatësisht 37 dhe 42 vjeç janë arrestuar me akuzën për pastrim parash. Ata iu nënshtruan një kontrolli...

Sekuestrohen 17 mijë euro, hetohet 56-vjeçari

Një 56-vjeçar është nën hetim pasi ju gjetën 17 mijë euro gjatë kontrollit të imtësishëm në një kamion tip “Benz”. Paratë e...

Eksperti i IT: Çfarë ndodh nëse shqiptarët tërheqin të gjitha paratë nga bankat

Eksperti i IT, Said Duleviç deklaroi se ndër skenarët që mund të ndodhin nëse bankat e nivelit të dytë do të...

A do e dijë shteti sa para kemi në llogari? Sqaron eksperti i IT

Eksperti i IT, Said Duleviç thotë se shteti nuk mund të shikojë sesa para ka një person në llogarinë e tij,...

Paralajmërim për ish-LSI? Taulant Balla plas akuzat e parave ruse

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla lëshoi akuza të fortë në drejtim të kreut të PD, Sali Berisha...

Jeff Bezos do të japë 124 mld dollarë për krizën e ndryshimeve klimatike

Themeluesi i Amazon, Jeff Bezos planifikon të japë pjesën më të madhe të pasurisë së tij prej 124 miliardë dollarësh për...

Më pak para Ministrisë së Jashtme, Fino: Na mjaftojnë. Shehu: S’keni guxim 

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme do të administrojë më pak para në 2023-shin, krahasuar me një vit më parë. Nga...

Para të falsifikuara në qarkullim, policia arreston 2 persona

Një operacion për zbulimin e veprimtarive të paligjshme në fushën e krimeve ekonomike është finalizuar. 61-vjeçari Reshit Kurteshi ishte shpallur në kërkim...

Gjykata Kushtetuese e pakënaqur me buxhetin, kërkon para shtesë

Ashtu si SPAK një ditë më parë, edhe Gjykata Kushtetuese në komisionin e ligjeve ku u diskutua buxheti për vitin 2023...

Berisha ftesë Bashës: Dil e trego si i dërgove paratë në Skoci

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se i ka kërkuar ish-kryedemokratit, Lulzim Basha të tregojë se si ku i mori...

Bie sasia e parave në treg, treguesi më i ulët 2.3 mld lekë nga gushti në shtator 

Treguesi i parasë në dorë të kompanive dhe qytetarëve ra me 2.3 miliardë lek në muajin shtator në krahasim me muajin...

Amnistia fiskale, Ibrahimaj: Ka një listë të gjatë të individëve që nuk përfitojnë

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj deklaroi se projektligji i amnistisë fiskale, ka një listë shumë të gjatë të përjashtimeve...

10 aksionet më fitimprurëse për fillestarët në bursë

Për të rinjtë në tregun e bursës apo ata që duan të zgjerojnë të ardhurat– aksionet janë ndër format më të...

Eksperti: Qeveria ka para për shtresat në nevojë, të ndalë koncensionet dhe abuzimet

Eksperti i ekonomisë, Vjoldi Danaj thotë se qeveria shqiptare i ka paratë për të ndihmuar shtresat në nevojë, për shkak të...

I vodhën 23-vjeçarit paratë, celularin dhe biçikletën, dy të arrestuar

Dy persona janë arrestuar dhe dy të tjerë janë shpallur në kërkim, në kuadër të finalizimit të operacionit policor të koduar...

Multimilioneri britanik tregon disa mënyra se si mund të jetoni ‘falas’

Multimilioneri dhe konsulenti imobiliar, Samuel Leeds, ka treguar disa mënyra për ‘The Entrepreneur’ – se si dikush që sapo ka dalë...