peng

EMRAT| Morën peng 23 emigrantë të paligjshëm për 10 mijë euro, arrestohen 3 persona

3 shtetas në Korçë kanë marrë 23 persona peng në një banesë të braktisur. Fillimisht ata janë nisur për t’i transportuar...

Morën peng 20-vjeçarin dhe e kërcënuan t’u jepte para, arrestohen 2 persona

Dy persona janë arrestuar nga policia e Tiranës pasi morën peng një shtetas dhe e kanosën atë për t’u dhënë një...

“S’paguan dhomën”- Pronarët në Durrës mbajnë peng 4 shtetasit nga Kosova, arrestohen

Dy persona në Durrës janë arrestuar nga policia pasi i hoqën lirinë 4 shtetasve nga Kosova, të cilët kishin shkuar të...

Merret peng 53-vjeçari te Bërryli në Tiranë, autori një 23-vjeçar

Një 23-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës pasi i hoqi lirinë një shtetasi duke e kërcënuar me mjet prerës, thikë....

Si u realizua pengmarrja në Sarandë? Miku i Sulovarit: I zunë pritë dhe…

Altin Gjini, miku i të zhdukurit Fatmir Sulovari tha në një intervistë për Euronews Albania se ky i fundit ka rënë...

“Ti e ke fajin”- Si i moshuari mori peng nën kërcënimin e armës avokaten (EMRAT)

Euronews Albania ka mësuar detaje të reja në lidhje me pengmarrjen ditën e djeshme të avokates Entela Dvorani në qytetin e...

Merret peng avokatja në zyrën e saj, agresori e kanos me një pistoletë me ajër

Policia e Korçës ka proceduar penalisht një person i cili ka marrë peng në zyrën e saj një avokate. Personi në fjalë...

Mori peng në parkim një person, arrestohet gjobvënësi në Tiranë

Policia e Tiranës ka arrestuar një 35-vjeçari i cili mori peng një person në kryeqytet dhe përmes dhunës dhe shantazhit tentoi...

Mbajti peng për 1 javë bashkëjetuesen dhe e dhunoi fizikisht, arrestohet 31-vjeçari

Policia e Tiranës ka arrestuar 31-vjeçarin Gleard Gusholli, i cili ka mbajtur peng për 1 javë bashkëjetuesen e tij dhe e...

“Vetëgjyqësia”, i dogjën makinën, i riu mbledh shokët dhe merr peng autorin

2 persona janë arrestuar pasi kanë djegur një automjet në lagjen "Visarjon Xhuvani", Elbasan. Edhe pronari i makinës është arrestuar gjithashtu. 2...

Gjykata mban peng shkollën, ende s’ka nisur rindërtimi i godinës së “14 nëntorit”

4 shkolla të ndryshme në 4 vite duket se janë kthyer në makth për nxënësit dhe prindërit e tyre të shkollës...

Morën peng dhe shfrytëzuan për protitucion 24-vjeçaren, arrestohen 3 vajzat

Policia e Fierit ka arrestuar 3 shtetase të cilët dhunuan dhe i hoqën lirinë një 24-vjeçareje, si dhe e shfrytëzuan atë...

Mbajti peng me pistoletë lodër klasën, procedohet 14-vjeçari në Sarandë

Një i mitur në Sarandë është kallëzuar në polici pasi ka kërcënuar disa bashkëmoshatarë të tij. 14-vjeçari i ka kanosur shokët e...

“Rama ka marrë peng integrimin”, Meta: Numërimi mbrapsht ka nisur

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta në fjalimin e tij në protestën e opozitës sulmoi kryeministrin Edi Rama si njeriu...

Kritikoi qeverinë, Irani “mban peng” familjen e futbollistit të njohur

Familja e futbollistit të njohur iranian, Ali Daei, u pengua nga autoritetet në Republikën Islamike të largohej nga vendi të hënën. Një...

Radikali fetar që mbajti peng familjen ishte arrestuar nga RENEA në 2013

Ndërhyrja e policisë ka shpëtuar nga tmerri 6-vjeçar anëtarët e një familje në Tiranë. Xherxh Laçi 52 vjeç i njohur dhe...