perballje

Gjysmëfinalet e kupës | Vllaznia përballet me Egnatian, Tirana me Teutën

Vllaznia-Egnatia dhe Tirana-Teuta janë dy gjysmëfinalet e kupës së Shqipërisë. Këto janë çiftet e prodhuara pas shortit të hedhur mesditën e...

Mesazhi i State of the Union, Biden: Gati të përballemi me Kinën

I pritur me ovacione, Joe Biden u shfaq i zjarrtë dhe herë pas here me tone luftarake në fjalimin e tij...

Ngjela: Pushimi i çështjes, nuk është pafajësi, Mediu të përballet me ligjin

Avokati Spartak Ngjela u shpreh se pushimi i çështjes së Gërdecit nuk ka nënkuptuar pafajësi. Në një intervistë për Euronews Albania ai...

Përballja Kurti-Vuçiç në Bruksel, presidenti serb: Nuk jam optimist

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç konfirmoi takimin me Kurtin nesër në orën 8 në Bruksel në një intervistë për TV Prva. Ai tha...

‘Unë do i bie, do e thyej në mes’, Meta: Ma sillni Ramën në studio

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka kërkuar një përballje televizive për t'u përballur me kryeministrin Edi Rama. Në emisionin "Now"...