perjashtim

“Të përjashtohet Flamur Noka”, Elezi i drejton kërkesën me shkrim Berishës

Ish-kandidati për kreun e Partisë Demokratike, Ibsen Elezi i është drejtuar me një kërkesë Sali Berishës për përjashtimin e Flamur Nokës. Sipas...

UEFA mund të dëbojë Barcelonën nga kupat e Evropës, shkak një skandal i madh 

Një gjykatë në Spanjë ka ngritur aktakuzë ndaj Barcelonës për korrupsion dhe nëse vërtetohet se vërtet kështu ka qenë dhe klubi...

Byroja merr vendimin: Rrëzohet ankesa e deputetëve të opozitës

Byroja e Kuvendit ka zhvilluar një mbledhje për të shqyrtuar ankimin e deputetëve Flamur Noka, Edi Paloka, Belind Këlliçi, Sali Berisha. Mbledhja...

PS-ja kërkon përjashtimin nga Kuvendi të Berishës dhe 3 deputetëve të PD-së

Partia Socialiste do të kërkojë përjashtimin me 10 ditë nga Kuvendi të kryetarit të Partisë Demokratke, Sali Berisha dhe 3 deputetëve...

Deputeti demokrat, Flamur Noka përjashtohet nga seanca plenare

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka është përjashtuar nga seanca plenare e cila po zhvillohet në Kuvend. Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla...

Luan Baçi: Ndihem mirë, jam mësuar me përjashtimet edhe nga të mitë

Deputeti i Partisë Demokratike, Luan Baçi tha në një intervistë për Euronews Albania se ndihet mirë që është i përjashtuar. “Ndihem mirë...

Ironia e Spahiut: Këta nuk largojnë dot AliBashën, si do të largojnë Edi Ramën?

Juristi Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se opozita nuk po largon dot Enkelejd Alibeajn dhe Lulzim Bashën duke...

Kreshnik Spahiu: Si e përjashtoi Berisha Azem Hajdarin se rrahu rojën e parkingut

Juristi Kreshnik Spahiu tregoi në “Now me Erla Mëhillin” si Sali Berisha përjashtoi Azem Hajdarin se rrahu rojën e parkingut. “Sali Berisha...

Përjashtimi nga PD, Bylykbashi nxjerr për herë të parë e-mailin sekret të Bashës

Deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi zbuloi në “Now me Erla Mëhillin” e-mailin e sekretares së grupit që i komunikon të...

Kërkuan përjashtimin e gjyqtares, gjykata rrëzon “grupin Alibeaj”

Deputeti i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka firmosur një shkresë në të cilën kërkohej përjashtimi i gjyqtares Irida Kacerja. Përfaqësuesi i PD-së,...

Koka: Alibeaj nuk është budalla, ja pse përjashtoi deputetët

Gazetari Bledian Koka tha në “Now me Erla Mëhillin” se Enkelejd Alibeaj ka pasur një arsye të fortë për përjashtimin e...

‘Maskaradë’, Xhaferraj reagon për përjashtimin e 4 deputetëve nga Alibeaj

Deputeti i Partisë Demokratike, Ferdinand Xhaferraj e ka cilësuar një maskaradë, vendimin e Enkelejd Alibeajt për përjashtimin e 4 deputetëve nga...

Alibeaj përjashtoi 4 deputetë, Dhori: Vendim arbitrar dhe i pakuptimtë

Deputetja e Partisë Demokratike, Ilda Dhori e ka cilësuar si arbitrar dhe të pakuptimtë, vendimin e Enkelejd Alibeajt, i cili përjashtoi...

Ekskluzive| Gjekmarkaj pas përjashtimeve të Alibeajt: Kam marrë një vendim

Nënkryetari i Parlamentit Agron Gjekmarkaj ka reaguar ekskluzivisht për “Now me Erla Mëhillin” sa i takon përjashtimit të katër deputetëve demokratë. “Prej...

“U provokova, nuk jam penduar”, Petrit Vasili reagon pas përjashtimit nga Kuvendi

Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili është përjashtuar me 5 ditë nga sekretariati i Kuvendit për sjellje jo parlamentare drejtuar...

Gledis Nano përjashton efektivin që përplasi për vdekje fëmijën në Himarë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano ka përjashtuar oficerin e Policisë Komisar Arjan Tase, me detyrë Shef Seksioni...