petar petkovic

Petkoviç: Formimi i Asosacionit, domosdoshmëri dhe kusht për mbijetesën e serbëve

Drejtori i Zyrës së Qeverisë së Serbisë për Kosovën Petar Petkoviç deklaroi se formimi i Asosacionit është domosdoshmëri dhe kusht për...

Petkoviç: Serbët respektojnë KFOR-in dhe EULEX-in, por s’duhet t’i heqin barrikadat

Drejtori i Zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviç deklaroi se populli serb në Veri e respekton KFOR-in dhe...

Petkoviç: Serbët janë ngopur me terrorin e Kurtit, nuk durojnë më

Drejtori i Zyrës për Kosovën në qeverinë serbe, Petar Petkoviç deklaroi se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është i vetmi që...

Petkoviç: Po shqyrtojmë dërgimin e 1000 ushtarëve në Kosovë

Drejtori i Zyrës për Kosovën, Petar Petkoviç deklaroi se në veri kanë hyrë 300 deri në 350 pjesëtarë të Policisë së...

Petkoviç: Nuk ka afate për normalizimin e marrëdhënieve, Kurti po mashtron

Drejtori i Zyrës së Qeverisë për Kosovën, Petar Petkoviç deklaroi se nuk ka afate për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Beogradit dhe...

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë takohen sot në Bruksel për targat

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviç do të takohen këtë të mërkurë në Bruksel, për të diskutuar...

Petkoviç: Forcat e Sigurisë së Kosovës, kërcënim alarmant për serbët në veri

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviç i është përgjigjur sot pohimeve të kryetarit të Kuvendit të...

Kurti i dha goditje fatale Marrëveshjes së Brukselit, thotë Petkoviç

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviç deklaroi se kryeministri i Kosovës Albin Kurti i ka dhënë...

Vendimi i Kurtit për targat ka qenë joligjor dhe i dhunshëm, thotë Petkoviç

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviç deklaroi se vendimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, për...

Kosova ia ndalon hyrjen Petkoviç-it për të dhjetën herë

Zyra Serbe ka njoftuar se drejtorit të saj, Petar Petkoviç, i është ndaluar ta vizitojë sërish Kosovën. Petkoviç kishte planifikuar të merrte...

Petkoviç thirrje ndërkombëtarëve: Mbroni serbët në Kosovë

Drejtori i së ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviç ka kërkuar nga ndërkombëtarët, që të mbrojnë serbët...

Petkoviç: Prishtina s’mund të më ndalojë që të ndihmoj serbët në Kosovë

Drejtori i së ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviç, deklaroi se nuk do të heqë dorë nga...

Petkoviçit i ndalohet sërish hyrja në Kosovë

Drejtorit të së ashtuquajturës Zyre për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviç, sot i është ndaluar vizita në Kosovë. Sipas mediave...

Petkoviç: Serbët në Kosovë presin me padurim vizitën e Brnabiç

Drejtori i Zyrës për Kosovën në qeverinë serbe, Petar Petkoviç deklaroi se populli serb në Kosovë e pret me padurim vizitën...

Petkoviç: Serbia nuk do të heqë dorë nga targat “KM”

Drejtori i Zyrës për Kosovën në qeverinë serbe, Petar Petkoviç deklaroi se marrëveshja e arritur për dokumentet për hyrje-dalje mes Kosovës...

Petkoviç: Marrëveshja për dokumentet ruan praninë e Serbisë në Kosovë

Drejtori i Zyrës për Kosovën në qeverinë serbe, Petar Petkoviç ka deklaruar se marrëveshja e arritur për dokumentet për hyrje-dalje midis...