ps

Eriselda Sefa kandidate e PS-së në Lushnjë

Kryesia e Partisë Socialiste konfirmoi Eriselda Sefen si kandidate për Lushnjën në zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit. Sefa aktualisht mban...

11 partitë që pritet të marrin pjesë në zgjedhje

11 parti kanë dorëzuar kërkesën në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve për të marrë pjesë në zgjedhjet e pjesshme të 6 marsit. I...

PS shpall kandidatët për zgjedhjet e pjeshme të 6 marsit

Kryesia e Partisë Socialiste ka miratuar kandidatët për kryetar bashkie në zgjedhjet lokale të 6 marsit. Për Bashkinë e Shkodrës, PS ka...

PS pritet të zyrtarizojë kandidatët për kryetarë në 6 bashki

Partia Socialiste do të mbledhë të premte kryesinë, ku pritet të zyrtarizohen kandidatët që do të garojnë në zgjedhjet e pjesshme...

PD e Berishës padit në SPAK Spartak Brahon

Komisioni i Rithemelimit ka paditur për shpifje në SPAK ish-deputetin socialist Spartak Braho. Padia vjen për shkak të deklaratës së Brahos i...

Meta thotë se do garojë në zgjedhjet lokale

Presidenti Ilir Meta la të kuptohej se do të jetë pjesë e jetës aktive politike sapo të mbarojë mandati i tij...

Partitë bëhen gati për zgjedhjet e 6 marsit

27 janari është afati i fundit për bashkitë Dibër, Durrës, Vorë, Rrogozhinë, Shkodër dhe Lushnjë, që të shpallin listat e kandidatëve...