rama

Zbulohet çfarë diskutoi Rama dhe Kurti në takimin e sotëm

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti u nis me urgjencë drejt Shqipërisë pas një konference për media. Ai ka zhvilluar sot një...

VIDEO| Momenti kur Kurti ndërpret konferencën për t’u nisur urgjent drejt Tiranës

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka zhvilluar pasditen e së martës një takim të palajmëruar me kryeministrin Edi Rama. Kurti ka qenë...

Alibeaj: Rama kërkon zgjedhjet në tavolinë

Kryetari i grupit parlamentar të PD-së Enkelejd Alibeaj deklaroi se kryeministri Rama ka planifikuar të fitojë në tavolinë zgjedhjet lokale të...

Gjuha shqipe nën kërcënim, Rama: Lëndë në të gjitha nivelet e arsimit

“Është koha për të diskutuar futjen e gjuhës shqipe në çdo nivel të arsimimit”. Kjo ishte deklarata e kryeministrit Rama në Kongresin...

Sanksione për fëmijët që dëmtojnë librat, paraljmëron Rama

Kryeministri Rama në ceremoninë e prezantimit të Abetares së përbashkët Shipëri-Kosovë paralajmëroi sanksione për fëmijët që dëmtojnë librat. Ai u shpreh se...

Rama thirrje për kursimin e energjisë: Të sensibilizojmë fëmijët

Kryeministri Rama solli edhe njëherë në vëmendje kursimin e energjisë ndërsa ishte i pranishëm në ceremoninë e inagurimit të shkollës “Andrea...

Veliaj: Ndryshojnë strukturat në shkolla, do ketë dhe administrator

Kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku Erion Veliaj inspektuan të premten shkollën “Andrea Stefani”. Kjo godinë do të mirëpresë nxënës të komunitetit që...

‘Nuk përpunojmë dot naftë’, Rama: Do ndërtojmë rafineri të re

Kryeministri Edi Rama thotë se Shqipëria e ka të pamundur të përpunojë naftë pasi ajo që prodhohet aktualisht është shumë e...

Mbretëresha Elisabeth II nderohet gjatë takimit me Dhomën e Bizneseve

Kryeministri Edi Rama u takua me Dhomat e Bizneseve në Tiranë bashkë me ministren Ibrahimaj për të diskutuar rreth përmirësimit të...

Spahiu: Rama po bën të paditurin për kullat në Sheshin ‘Skënderbej’

Juristi Kreshnik Spahiu thotë se qeverisë i ka dalë kryeqyteti jashtë kontrollit nga ndërtimet. Në një intervistë për Euronews Albania Spahiu u...

Rama replikon me Dumën: Sa kushtojnë 800 kwh dhe sa do paguhet mbi të

Kryeministri Edi Rama ka replikuar me deputeten Grida Duma lidhur me çmimin e energjisë elektrike. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama...

‘Çfarë ka ky që ulërin’, Rama përplaset me deputetin demokrat për çmimin e energjisë

Kryeministri Edi Rama përsëriti në kuvend vendimin për të shitur me çmim tregu energjinë për konsumatorët që harxhojnë më shumë se...

‘Ëmbëlsira për në fund’, Rama i përgjigjet Spahos për kërkesën në Kuvend

Deputeti i Partisë Demokratike, Edmond Spaho ka kërkuar nga kryetarja e Kuvendit që të mos i lërë për në fund të...

Sa do paguajnë ata që shpenzojnë mbi 800 kwh? Përgjigjet Balluku

Zv. kryeministrja Belinda Balluku tha në një konferencë për masat e krizës energjetike se të gjithë ata që shpenzojnë më shumë...

Çmimi i energjisë, Rama: Mbi 800 kwh, çmim tregu për ata me vila e pishina

Kryeministri Edi Rama, zv.kryeministrja Belinda Balluku dhe ministrja Delina Ibrahimaj kanë prezantuar masat për krizën e energjisë. Rama tha se sot Shqipëria...

Rama për krizën energjetike: S’dihet fundi, mbështetje afatmesme

Kryeministri Edi Rama, zv. kryeministrja Belinda Balluku dhe ministrja Delina Ibrahimaj po prezantuan në një konferencë për mediat masat për krizën...