Vladimir Putin

Putin nënshkruan dekretin për sanksione ‘hakmarrëse’

Presidenti rus Vladimir Putin ka nënshkruar një dekret për sanksione ‘hakmarrëse’ ekonomike ndaj disa shteteve të huaja dhe organizatave ndërkombëtare. Autoritetet në...

Putin vuan nga demenca, pretendon ish-agjenti i KGB-së

Një ish-agjent i KGB-së që ka dezertuar për Perëndimin, thotë se rrethi i ngushtë i Presidentit të Rusisë, Vladimir Putin nuk...

Sholc i bën thirrje Putinit që t’i japë fund luftës në Ukrainë

Kancelari gjerman Olaf Sholc i ka bërë thirrje presidentit rus, Vladimir Putin që t’i japë fund luftës në Ukrainë. Duke folur në...

Zelenski: I gatshëm për bisedime me Putin, pavarësisht masakrave në Ukrainë

Presidenti i Ukrainës, Volodimir Zelenski është shprehur i gatshëm për të zhvilluar bisedime me homologun rus, Vladimir Putin. Zelenski u ka thënë...

Putin: Çdo vend që do ndërhyjë në Ukrainë do marrë përgjigje të menjëhershme

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka paralajmëruar se çdo vend që do përpiqet të ndërhyjë në Ukrainë do të përballet me...

Putin: Shpresojmë në arritjen e një marrëveshjeje me Ukrainën

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin pati një takim të martën me Sekretarin e Përgjithshëm të OKB-së, Antonio Guterres në Moskë. Gjatë bisedës,...

Kreu i OKB-së takim sot në Moskë me Putin

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Antonio Guterres takohet sot në Moskë me presidentin rus Vladimir Putin. Zëdhënësja e Guterres tha...

Putin uron Makronin për fitoren në zgjedhje

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka uruar Emanuel Makron për fitimin e mandatit të dytë në krye të shtetit francez. Sipas një...

“Je një fashist”, futbollisti rus shënon gol dhe i drejtohet Putinit

Futbollisti rus Oleksiy Khoblenko i ka dërguar një "mesazh" presidentit Vladimir Putin, pasi shënoi një gol me ekipin e tij, Levadia...

Putin pretendon fitoren e ushtrisë ruse në Mariupol

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin pretendon se ushtria ruse ka marrë nën kontroll qytetin e Mariupolit dhe ka shpallur fitoren në...

Putin heq dorë nga ndërhyrja në fabrikën e çelikut në Mariupol

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin duket se ka hequr dorë nga plani për të ndërhyrë në fabrikën e çelikut në Mariupol,...

Putin: Rusia do të arrijë objektivat në Donbas

Presidenti rus Vladimir Putin ka pohuar se Rusia do të arrijë objektivat e saj ushtarake në rajonin e Donbasit në Ukrainën...

Kanadaja vendos sanksione për vajzat e Vladimir Putin

Kanadaja ka vendosur sanksione ndaj dy vajzave të presidentit rus, Vladimir Putin. Katerina Vladimirovna Tikhonova dhe Maria Vladimirovna Vorontsova janë pjesë e...

Sanksionet ndaj Rusisë kanë dëmtuar Europën dhe SHBA-të, thotë Putin

Presidenti rus Vladimir Putin deklaroi se refuzimi i vendeve perëndimore për të bashkëpunuar normalisht me Rusinë, ka dëmtuar si vendet europiane...

Zelenski-Putinit: Planet s’po i shkojnë mirë, kanë vdekur mijëra ushtarë rusë

Presidenti ukrainas, Volodimir Zelenski i është përgjigjur deklaratës së homologut rus, Vladimir Putin i cili tha ditën e djeshme se operacioni...

Rusia nuk planifikon të izolohet nga pjesa tjetër e botës, thotë Putin

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin deklaroi se Rusia nuk planifikon të izolohet nga pjesa tjetër e botës. Deklarata e tij, u bë...