Vladimir

Kush është e dashura e shumëpërfolur e Putin dhe roli i saj në ‘perandori’?

Në prill, media të ndryshme nisën të raportonin rreth mundësisë se SHBA do të vendosë sanksione edhe kundër gjimnastes së famshme...

Putin: Bisedimet me Ukrainën kanë marrë fund

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka deklaruar të martën se bisedimet për paqen me Ukrainën kanë marrë fund. Putin tha se kjo...

Çfarë qëndrimi po mban Kisha Ortodokse për luftën në Ukrainë?

Lufta në Ukrainë e ka ndarë Kishën Ortodokse në dy qëndrime të kundërta, ku një pjesë mbështesin luftën e Putinit, ndërsa...

Putin do heqë Ukrainën nga harta e kombeve, thotë ministri francez

“Presidenti rus Vladimir Putin ka vendosur të heqë Ukrainën nga harta e kombeve", tha të premten ministri i Jashtëm francez Jean-Yves...

Putini dërgon më shumë trupa në rajonet separatiste

President rus Putin po shton tensionet me Rusinë, pasi firmosi zyrtarisht dhe njohu pavarësinë e dy rajoneve separatiste Donetsk dhe Luhansk...

Macron beson në një marrëveshje për të shmangur luftën në Ukrainë

Presidenti francez Macron beson se mund të arrihet një marrëveshje për të shmangur luftën në Ukrainë, dhe se është legjitime për...

Kinë – Rusi bashkojnë forcat kundër zgjerimit të NATO-s

Kina ka bashkuar forcat me Rusinë në kundërshtimin e zgjerimit të NATO-s, me dy vendet që po afrohen gjithnjë e më...