volejboll

Trajneri e goditi me shuplakë, flet volejbollistja: Mediat e ekzagjeruan ngjarjen

Trajneri i Skënderbeut, Romeo Xeka u përjashtua përjetë nga sporti pasi nëpër media qarkulli një video ku dukej trajneri duke goditur...

Nuk ndalet Skënderbeu, skuadra e femrave në volejboll mposht 3-0 Teutën në kampionat

Skënderbeu në volejboll për femra nuk njeh konkurrencë. Korçaret fituan dhe ndeshjen e radhës ndaj Teutës së Durrësit, e vlefshme për...

Skënderbeu pa rival në volejbollin për femra, mposht me lehtësi Korabin

Skënderbeu në volejbollin për femra nuk ka gjetur ende kundërshtar. Ndeshja e radhës për vajzat korçare ka qenë kundër Korabit, një skuadër...

Pogradeci rikthehet me fitore në volejboll pas 2 dekadash, triumfon ndaj Flamurtarit

Pogradeci ka rikthyer ekipin e rritur të femrave në parketin e volejbollit, pas thuajse 2 dekadash mosfunksionim. Ndeshjen e parë, vajzat e...

Volejbolli për femra, Tirana dështon në Korçë

Skënderbeu në volejboll për femra, e ka nisur në mënyrën më të mirë sezonin e ri. Korçaret fituan të tre setet ndaj...

Skendërbeu shpallet kampion në volejboll pas 36 vitesh

Ekipi i volejbollit për femra të Skendërbeut është shpallur kampion pas 36 vite pritje. Korçaret kanë fituar finalen e katërt të luajtur...

Volejboll për femra, Skënderbeu shënon fitoren e parë në finalen me Tiranën

Në pallatin e sportit “Tamara Nikolla”, Korçë është luajtur finalja e parë e volejbollit për femra, midis Skënderbeut dhe Tiranës, ku...