Vorë

Pse po hetohet në Shqipëri për Agim Kajmakun? Gazetari sqaron dyshimet

Gazetari Xhevahir Zhabina tha se një nga pistat që po heton policia shqiptare në bashkëpunim me atë italiane është se 20...

Kush është Agim Kajmaku, nga politika te telashet me drejtësinë

Askush nuk e njihte kontributin në Partinë Socialiste të Agim Kajmakut deri në momentin që ai u kandidua për të drejtuar...

Shtëpi bari në Vorë, arrestohet 33-vjeçari dhe procedohet punonjësja e OSHEE

Një 33-vjeçar u arrestua këtë të mërkurë nga policia në Vorë në kuadër të operacionit policor të koduar “Hill”. Shtetasi F.B...

Si do të kryhet lëvizja e makinave në Rinas?

Që nga 1 maji, Autoriteti Rrugor Shqiptar vendosi që rruga për të shkuar drejt Rinasit të jetë me një sens kalimi....

PËRDITËSIM LIVE | Nis me vonesë procesi i numërimit të votave

Sot, 654,538 qytetarë në 6 bashki do votojnë për të zgjedhur kryetarin e ri të bashkisë. 10,134 prej tyre do të...

Mbyllet procesi i votimit në 6 bashkitë

Procesi i votimit në zgjedhjet e pjesshme vendore në 6 bashki është mbyllur zyrtarisht. 654,538 qytetarë patën mundësinë për të zgjedhur kryetarin...

Zgjedhjet në Vorë përmes ilustrimeve

E ndodhur në qarkun Tiranë, bashkia Vorë ka në total 30 433 votues. Kjo bashki është e ndarë në tre njësi administrative....

Partitë bëhen gati për zgjedhjet e 6 marsit

27 janari është afati i fundit për bashkitë Dibër, Durrës, Vorë, Rrogozhinë, Shkodër dhe Lushnjë, që të shpallin listat e kandidatëve...