vota

Votuat Këlliçin apo Bejkon? Flet Jorida Tabaku

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ishte në “Now me Erla Mëhillin” ku tha se e ka përdorur votën e saj...

Berisha mbledh Kryesinë në seli, zbulon objektivin kryesor të demokratëve

Ish-kryeministri Sali Berisha zhvilloi këtë të martë një mbledhje të Kryesisë së Rithemelimit, ku u ndal gjerësisht te rezultati i zgjedhjeve...

U rendit i treti me vota në Tiranë, reagon Arlind Qori

Arlind Qori, nga Lëvizja Bashkë u rendit i treti për nga numri në garën për bashkinë Tiranë, duke lënë pas Ronad...

Margariti ndjek numërimin në njësinë 5: Ishim përgatitur për fitoren

Ministrja Elva Margariti ishte e pranishme në njësinë nr.5 në shkollën “Vasil Shanto” ku po numërohen kutitë e fundit. Margariti ka monitoruar...

Çfarë ndodhi në Kurbin? Gazetari Ferhati tregon pse u shtuan forcat e policisë

Gazetari i Euronews Albania, Eni Ferhati ishte në Laç, aty ku u raportua për incidente. Ai tregoi se në KZAZ-në nr.15 ka...

Vijon numërimi për Këshillin Bashkiak, raporton gazetari Hoxha

Gazetari i Euronews Albania, Ardit Hoxha raportoi nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ndërsa sqaroi se kanë mbetur shumë pak qendra votimi...

Shpallet rezultati final në Kavajë, mbi 11.700 vota për “Bashkë Fitojmë”

Fisnik Qosja nga koalicioni “Bashkë Fitojmë” është kryebashkiaku i ri i Kavajës. Kandidati mundi të grumbullonte 11.761 vota të numëruara në 92...

Gjici merr mandatin e dytë në Kukës: Votuan punën, ja projektet që do nisin

Safet Gjici është rikonfirmuar në mandatin e dytë si kryebashkiak i Kukësit. Partia Socialiste triumfoi sërish duke i dhënë kandidatit të...

PS fiton në Ersekë, Erion Isai rikonfirmohet në detyrë

Zyrtarisht Partia Socialiste ka fituar në Ersekë. Kryebashkiaku i Ersekës, Erion Isai u konfirmua se do të jetë për 4 vitet...

“Bashkë Fitojmë” kryeson në Pukë, sa vota ka deri tani

12 nga 20 qendra votimi janë numëruar në Pukë. Sipas rezultatit të paraqitur nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve koalicioni “Bashkë Fitojmë”...

Vijon numërimi/Mbi 1900 vota diferencë, PS kryeson në Shkodër

Partia Socialiste me kandidat për kryebashkiak të Shkodrës, Benet Becin, duket se është në avantazh. Procesi i numërimit vijon dhe Beci numëron...

“Pritshmëri për fitore”/Vonesa në Kavajë, Salianji: E pashpjegueshme

Në Kavajë kutitë janë grumbulluar deri në orën 20:00, por numërimi nuk ka nisur ende edhe në orën 3 të mëngjesit...

Kavaja me vonesë, pritet ende të fillojë numërimi i votave

Në Kavajë kutitë janë grumbulluar deri në orën 20:00, por numërimi nuk ka nisur ende edhe në orën 3 të mëngjesit...

Numërohen kutitë e para, kandidati i socialistëve në epërsi përballë Belerit

Kandidati për kryetar i Bashkisë Himarë, Jorgo Goro është në epërsi përballë Fredi Belerit i cili rezultatin do ta mësojë pas...

10 kuti të numëruara në Kolonjë, kryeson Erion Isai

Erion Isai kryeson në Kolonjë me një diferencë prej 805 votash. Kryetari aktual i bashkisë është në avancë para kundërshtarit të tij...

“1 fletë votimi me njollë”|Tensione në Durrës mes vëzhguesve dhe numëruesve

Vëzhguesit dhe numëruesit e koalicionit “Bashkë Fitojmë” janë tensionuar në Durrës. Shkak është bërë një fletë votimi me njollë, që pas...