votash

Vuçiç akuzohet për blerje votash, partia e presidentit me call center

Në kulmin e fushatës elektorale në Serbi ka shpërthyer një skandal për blerje votash. Një grup investigimi gazetarësh zbuloi një call...

EMRI| Kush është 39-vjeçari që u arrestua nga SPAK për blerje votash

Një person në Kavajë është arrestuar me urdhër të SPAK nën akuzën e korrupsionit aktiv në zgjedhje. Klodian Kapidani, 39 vjeç me...

Blerje votash në Kavajë, lëshohet urdhër arresti nga SPAK  

Një person në Kavajë është arrestuar me urdhër të SPAK nën akuzën e korrupsionit aktiv në zgjedhje. "Nga veprimet hetimore të kryera...

U arrestua për shitblerje votash, del fotoja e Fredi Belerit në sallën e gjyqit

Gjykata e Vlorës vendosi masën e sigurisë arrest me burg për Fredi Belerin, kandidati i koalicionit Bashkë Fitojmë për bashkinë Himarë,...

“100 mijë lekë, plus 50 naftë, pazari i fundit”- Del video e shit-blerjes së votave

Kristo Agalliu, 52 vjeç, banues në Tiranë u vu në pranga dhe Agron Duraj, 61 vjeç, banues në Tiranë u vu...

U filmuan duke komunikuar për shit-blerje votash, një në pranga, një në hetim

Një person është arrestuar ndërsa një tjetër është vënë në hetim nga polici në Tiranë pasi u filmuan teksa komunikonin për...

“Tregtar votash”, zbërthehet skema e fshehtë e PD: Ata do na votonin Dvoranin, ne…

Avokati i Partisë Demokratike, Indrit Sefa debatoi në emisionin Now me deputetin e PD-së, Luan Baçi  lidhur me dy grupimet brenda...