Taksisti: Kemi mbi 30 procese gjyqësore me qytetarët që na zënë vendet e parkimit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Taksisti Xhevit Bara është shprehur se parkimi në Tiranë është një problem shumë i vështirë për t’u zgjidhur.

I ftuar në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania,  ai tha  se kanë rreth 30 procese me qytetarët për shkak se u zënë vendin e parkimit.

Dhe Bara shprehu shqetësimin në lidhje me parkingjet mbitokësore.

- Advertisement -

“Kemi mbi 30 procese  gjyqësore me qytetarët. Thonë kam 10 minuta puna por qëndrojnë 1 orë. Te ne po njohe njeri nuk  të  dënojnë po nuk njohe  të  dënojnë. Sot nuk ka parkime mbitokësore. Parkimi është një problem shumë i vështirë për t’u zgjidhur në Tiranë. Parkime ka shumë pak, ngarkesë ka shumë”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

SPAK kërkon dënimin me 4 vjet burg për gjyqtaren e Elbasanit

SPAK ka kërkuar dënimin me 4 vjet burg për gjyqtaren e Elbasanit Zamira Vyshka. Për shkak të gjykimit të shkurtuar i ulët 1/3 e dënimit...

Blinken: Strategjia ruse, dështim total. Humbi influencën!

Sekretari amerikan i Shtetit bëri një seri kritikash ndaj Vladimir Putin në udhëtimin e tij në Finlandë. Në një fjalim të mbushur me kritika ndaj...

Tahiri lë ambientet e burgut në Lushnjë, shoqërohet nga policia drejt Tiranës

Ish-ministri i brendshëm Saimir Tahiri u lirua këtë të premte me një vëndim të gjykatës së Elbasanit, ku u pranua kërkesa e prokurorisë që...

TË FUNDIT

SPAK kërkon dënimin me 4 vjet burg për gjyqtaren e Elbasanit

SPAK ka kërkuar dënimin me 4 vjet burg për gjyqtaren e Elbasanit Zamira Vyshka. Për shkak të gjykimit të shkurtuar i ulët 1/3 e dënimit...

Blinken: Strategjia ruse, dështim total. Humbi influencën!

Sekretari amerikan i Shtetit bëri një seri kritikash ndaj Vladimir Putin në udhëtimin e tij në Finlandë. Në një fjalim të mbushur me kritika ndaj...

Tahiri lë ambientet e burgut në Lushnjë, shoqërohet nga policia drejt Tiranës

Ish-ministri i brendshëm Saimir Tahiri u lirua këtë të premte me një vëndim të gjykatës së Elbasanit, ku u pranua kërkesa e prokurorisë që...

EMRAT| Me furgonin plot me emigrantë të paligjshëm, arrestohen dy persona në Korçë

Policia e Korçës ka arrestuar shtetasit Tahir Murati dhe Ali Peposhi, të cilët u ndaluan në flagancë duke transportuar 10 emigrantë të paligjshëm nga...

“Vuçiç ankohej dhe gënjente”, Osmani: Takimi me këmbënguljen e Scholz dhe Macron

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në një konferencë për media pas samitit të dytë të liderëve të Komunitetit Politik Evropian, tha se takimi me...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×