Të bësh humor me vdekjen për klikime, pastori e sipërmarrësja nuk bien aspak dakord

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Baltazar Lemos, 60 vjeç, nga Brazili, njoftoi vdekjen e tij në mediat sociale dhe organizoi një funeral te rremë për miqtë dhe familjen e tij.

Pastori Ylli Doçi dhe sipërmarrësja Artenisa Ozaj diskutuan në emisionin “Good Mornings Albanians” në Euronews Albania, lidhur me faktin që a mund të bëhet humor me vdekjen për klikime në rrjetet sociale.

Pastori Doçi u shpreh se nuk mund të bëhet humor me vdekjen, teksa sipërmarrësja nënvizoi se 60-vjeçari e bëri thjesht për të parë nëse miqtë e fakultetit do shkonin në “funeralin” e tij.

- Advertisement -

Ylli Doçi: Nuk janë situata humori, por nuk është humor. Edhe ajo që ka bërë ai nuk është humor. Njeriu nuk do mësohet kurrë me vdekjen. Narcisizëm e ka emrin kjo. Egoizmi është baza, forma e egoizmit është narcisizmi. Është sëmundje e medias sociale.

Artenisa Ozaj: Patjetër që ai do e mendonte që do t’i shkonin dhe realisht atij i kishin vajtur. Ai e kishte më tepër te shokët e fakultetit. Unë mendoj që e gjithë gjëja ka nisur kur ai ka parë atë që i kanë ardhur vetëm dy persona. Nuk e di nëse do shkoj deri në atë lloj narcisizmi, ajo është thjesht një kuriozitet ku jam unë te ky rrethi i shoqërisë, ku e gjej veten time.

60-vjeçari Lemos drejton një agjensi funerale dhe kjo ide i erdhi pasi në një ceremoni mortore kishin shkuar vetëm 2 veta dhe në këtë mënyrë ai mendoi të bënte “funeralin” e tij për të parë pjesëmarrjen.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Merrte ryshfet për kalimet e personave që kishin ndalesa, arrestohet inspektori

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore (Rajoni Durrës-Kavajë) ekzekutoi vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës për caktimin e masës së sigurimit “Arrest me burg”...

Britania dhe Polonia do të ndërtojnë fshatra të përkohshme në Ukrainë

Britania e Madhe dhe Polonia do të ndërtojnë dy fshatra të përkohshme në perëndim dhe qendër të Ukrainës, për t’iu ofruar strehim atyre që...

Rikthehet frika e hasmërive mes fiseve në Rrëshen, si u qëllua nipi i Kastriot Reçit

Policia ka arrestuar njërin prej autorëve të ngjarjes së mbrëmjes së të dielës në Rrëshen, ku u qëllua me armë automjeti me të cilin...

TË FUNDIT

Merrte ryshfet për kalimet e personave që kishin ndalesa, arrestohet inspektori

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore (Rajoni Durrës-Kavajë) ekzekutoi vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës për caktimin e masës së sigurimit “Arrest me burg”...

Britania dhe Polonia do të ndërtojnë fshatra të përkohshme në Ukrainë

Britania e Madhe dhe Polonia do të ndërtojnë dy fshatra të përkohshme në perëndim dhe qendër të Ukrainës, për t’iu ofruar strehim atyre që...

Rikthehet frika e hasmërive mes fiseve në Rrëshen, si u qëllua nipi i Kastriot Reçit

Policia ka arrestuar njërin prej autorëve të ngjarjes së mbrëmjes së të dielës në Rrëshen, ku u qëllua me armë automjeti me të cilin...

Sulmohet me raketa ruse një kopsht e një shkollë në Ukrainë

Një sulm me raketa ruse dëmtoi një kopsht fëmijësh dhe një shkollë në qytetin Kramatorsk në rajonin Donetsk të Ukrainës lindore mbrëmjen e  të...

Pamjet e aksidentit të frikshëm bëhen virale, mjeti fluturon në ajër në autostradë

Një aksident i frikshëm automobilistik ka ndodhur pak ditë më parë në një autostradë në SHBA. Pamjet e aksidentit janë bërë virale në rrjet për shkak...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×