English

“Të huajt përplasen me policinë me hunj në dorë”, Murrizi debat me Vokshin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

“Tubim apo protestë?” kjo ishte tema që përplasi në emisionin “Now me Erla Mëhillin, ish-deputetin Myslim Murrizin me deputeten Albana Vokshi.

- Advertisement -

Daljen e protestuesve para Kuvendit dhe më pas tek rruga “Mustafa Metohiti” , Murrizi e ka konsideruar tubim, ndërsa Vokshi tha se është protestë.

Murrizi solli dhe shembullin e protestave të huaja, ku protestuesit përplasen me hunj në dorë me policinë.

Pjesë nga biseda: 

Murrizi: Ne nuk kemi bërë protestë, shpresoj që  të fillojë me 20 shkurt.

Vokshi: Nuk i heqë asnjë pikë e asnjë presje, Murrizit. Unë gjykojë se është protestë.

Murrizi: Unë them se është tubim.

Vokshi: Ata thyen xhamat e dritareve ose xhamat e gjithë dyqaneve, por ama në fund të ditës është e drejtë proteste.

Murrizi: Përplasen me policinë me hunj në dorë ato.

Vokshi: Ne kemi ligjin nga Rama që dhe nëse njofton policinë se ka protestë ty të arreston.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?